Kpss De Bir Delik Daha Açıldı.!

KPSS de bir delik daha açıldı.!

Kpss De Bir Delik Daha Açıldı.!
04 Ekim 2012 Perşembe 22:53

Kamuya avukat alımları da merkezi yerleştirme dışına çıkarıldı.
 
Kamu kurum ve kuruluşları, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alarak, açıktan atama yapılacak kadro veya pozisyon sayısının beş katına kadar belirlenecek adaylar için yapacakları yazılı ve/veya sözlü sınavlardaki başarı sırasına göre atama yapabilecekler...
 
Böylelikle, kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak hazine avukatı, hukuk müşaviri ve avukat alımları da KPSS puanları esas alınarak yapılan Merkezi Yerleştirme'nin dışına çıkarılmış oldu.
 
Dolayısıyla, kamu kurumlarında görev almak isteyen avukatların, sözlü sınavlara ilişkin olarak, herkes tarafından bilindiği ve genel kabul gördüğü üzere, torpil arayışlarına şimdiden başlamaları gerekecektir.
 
KPSS yönetmeliğinde yapılan değişiklik şu şekildedir.
 
3 Ekim 2012 ÇARŞAMBA
Resmî Gazete Sayı : 28430
 
YÖNETMELİK
 
Karar Sayısı : 2012/3688
 
Ekli “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 6/9/2012 tarihli ve 15238 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 10/9/2012 tarihinde kararlaştırılmıştır.
 
KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
 
MADDE 1 – 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.
 
“EK MADDE 6 – Kamu kurum ve kuruluşları, özel mevzuatlarında sınav, başvuru, komisyon teşkili ve sınava ilişkin diğer hususlarda düzenleme yapmak kaydıyla, hazine avukatı ve hukuk müşaviri kadroları ile avukat kadro ve pozisyonlarına, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınarak, açıktan atama yapılacak kadro veya pozisyon sayısının beş katına kadar belirlenecek adaylar için yapacakları yazılı ve/veya sözlü sınavlardaki başarı sırasına göre atama yapabilirler.”
 
MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
 
MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.