Kpss 2012/5 İle İl Sağlık Ve 112′lere Yerleşenlerden İstenilen Belgeler...

KPSS 2012/5 ile İl Sağlık ve 112′lere Yerleşenlerden İstenilen Belgeler

Kpss 2012/5 İle İl Sağlık Ve 112′lere Yerleşenlerden İstenilen Belgeler...
26 Aralık 2012 Çarşamba 22:23

Kpss-2012/5 Sonucuna Göre İl Sağlık Müdürlüğü Ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına Yerleşen 4/B Sözleşmeli Personel Adaylarının Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru

Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarının 4/B sözleşmeli personel alımına ilişkin KPSS–2012/5 yerleştirme sonuçları 24 Aralık 2012 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmıştır.

İl Sağlık Müdürlükleri ile acil sağlık hizmetleri istasyonlarına yerleşen adayların göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, Sağlık Bakanlığı 4/B Sözleşmeli Personelinin Yeniden Hizmete Alınması ve Kurum İçi Yer Değişikliğine Dair Yönerge’nin 14 üncü maddesine göre il sağlık müdürlükleri bünyesinde teşekkül eden il komisyonlarınca alınacak olup;


1. Adayların göreve başlama işlemlerine ilişkin başvuruları 28 Aralık 2012 – 11 Ocak 2013 tarihleri arasında il komisyonları tarafından alınacaktır. Adayların, bu süre zarfında istenen belgelerle birlikte il komisyonlarına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

2. Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

3. Adayların, (Ek–1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 11 Ocak 2013 tarihi mesai bitimine kadar il komisyonlarına teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen mazeret durumları hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

4. Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evraklarını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

5. Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar da, başvuru evraklarını birinci derece yakınları aracılığı ile il komisyonlarına teslim edebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla; yerleştirildikleri hizmet birimlerinde, bu birimlerin kapatılmış veya başka bir birimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan hizmet birimlerinde göreve başlatılacaktır.

6. Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları il komisyonları tarafından, www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanan KPSS–2012/5 Tercih Kılavuzundaki nitelik ile şartlar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek–1)’ de yer alan “Açıklama ve Uyarılar” dikkate alınarak tespit edilecektir.

7. Atanma şartlarını haiz olduğu tespit edilenler, 5510 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli bildirimler yapılarak, göreve başlatılacak, atanma şartlarını haiz olmayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı bilgi verilecektir.

8. Adayların, son göreve başlama tarihi 15 Ocak 2013 Salı günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

9. Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olan adaylar, bu durumlarını 11 Ocak 2013 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 15 Mart 2013 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki iş günü içerisinde göre başlatılabilecektir.

10. Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 11 Ocak 2013 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren en geç iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

11. 3, 8, 9 ve 10 uncu maddelerde belirtilen sürelerin aşılması durumunda, adaylar yerleştirmeden doğan haklarını kaybedeceklerdir.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.