Kaymakam Eşi ve 6 Sağlıkçıya Mahkemeden Şok Karar

ARALARINDA KAYMAKAM EŞİ, ESKİ BAŞHEKİM VE ESKİ HASTANE MÜDÜRÜNÜN DE BULUNDUĞU 6 SAĞLIKÇI DELİLLERİ KARARTMAK, NARKOTİK İLAÇLARI SUİSTİMAL GİBİ ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN YARGILANACAK

Kaymakam Eşi ve 6 Sağlıkçıya Mahkemeden Şok Karar
18 Temmuz 2015 Cumartesi 11:10

Adaletin ağır aksak işlediği, yetkililerin çoğu zaman kör topal veya sağır olduğu bir ülkede sendikacılık yapmak gerçekten çok zordur. Siyasetin cirit attığı sağlık kurumları son 10 yılda rayından çıkmış ve başka amaçlara hizmet eder hale gelmiştir.
Son üç yıldır defalarca basına malzeme olan, defalarca alem, fuhuş ve her türlü ahlaksızlığın yaşandığı bu hastane ne yazıkki ülkemizdeki sağlık kurumları için son derece çirkin ve kötü bir örnek olmuştur.
Geçen yıllarda hastane personeline yemek vermek ve eğitimin bile yasaklandığı hatta başhekimden habersiz eğitim verdiği için bir doktorun sürgün edildiği bu hastane Ülkemizdeki Sağlık Sisteminin geldiği son noktayı göstermektedir.
Sütçüler Kaymakamlığı 3 doktor hakkında narkotik ilaçları suistimal ettikleri veya suistimale göz yumdukları iddiasıyla soruşturma izni vermiş Antalya Bölge İdare Mahkemesi ise "...gerçek sorumluların bulunması gerektiğinden bahisle" geçen yıl bu kararı kaldırmıştı.

Olayların üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen gerçek sorumlular bir türlü bulunamamış ve bu hastanede görev yapan bütün personel zan altında bırakılmıştır.
Narkotik ilaçların suistimali konusunda sendikamızın verdiği hukuk mücadelesi sonuç vermiştir. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere adli ve idari makamlara yaptığımız şikayet ve suç duyuruları sürekli kapatılmasına rağmen sendikamızın Isparta Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı şikayeti inceleyen Antalya Bölge İdare Mahkemesi son derece isabetli bir karar vermiştir.
YARGILANACAKLAR ARASINDA BİR KAYMAKAMIN EŞİYLE BİRLİKTE, BU İLÇEDE BAŞHEKİMLİK YAPAN ESKİ HASTANE BAŞHEKİMİ VE ESKİ HASTANE MÜDÜRÜDE BULUNMAKTADIR.
HUKUKA VE KANUNLARA UYARAK YURTDIŞINDAKİ BAŞHEKİME SAHTE RAPOR VERMEYEN VE BU SEBEPLE AİLE HEKİMLİĞİ HİZMET SÖZLEŞMESİ FESİH EDİLEN ISPARTA İL BAŞKANIMIZ DR. GÖKAY ÇETİN'İN AÇILACAK OLAN DAVAYA MAĞDUR VE MÜŞTEKİ SIFATIYLA KATILMASINI BEKLİYORUZ.
DEFALARCA ŞİKAYETÇİ OLMAMIZA RAĞMEN İÇİŞLERİ VE SAĞLIK BAKANLIĞI BU HASTANEDEKİ KANUNSUZ VE HUKUKSUZLUKLAR KARŞISINDA ACİZ KALMIŞTIR.
DEVLETİ ZARARA UĞRATTIKLARI, EVRAKTA SAHTECİLİK YAPTIKLARI, YURTDIŞINDAYKEN SAHTE RAPOR ALDIKLARI VB. HUSUSLARDA DEFALARCA ŞİKAYETÇİ OLDUĞUMUZ HALDE KAYMAKAM VE EŞİ HAKKINDA HİÇBİR İDARİ YAPTIRIM UYGULANMAMIŞTIR.
2014 yılında sağlık bakanlığı müfettişi M.T. Isparta'ya gelerek 17 klasörlük ve aylarca süren bir soruşturma yürütmüş ne tuhafki hiçbir suçlu bulamamıştır. Soruşturmada bir arpa boyu mesafe alınamamıştır.
Bundan 10 ay önce Sağlık Bakanlığına yaptığımız şikayetin akıbeti halen belirsizdir. 
Son beş yıldır bu hastanede Morfin ve Diazem başta olmak üzere Narkotik İlaçların sürekli suistimal edildiği herkes tarafından bilinmektedir. 2.000 nüfuslu küçük bir hastanede Isparta Doğum Evinden veya Isparta Devlet Hastanesinden daha fazla narkotik ilaç kullanılıyorsa Sağlık Müdürlüğünün bu olaylarda mutlaka bir payı ve sorumluluğu vardır.
Gerçek sorumlular ortaya çıkana ve hakettikleri cezayı alana kadar hukuk mücadelemiz devam edecektir.

Hüseyin AYHAN 
Aktif Sağlık Sen Genel Başkanı

Kaynak; Aktif Sağlık-Sen

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.