Karaman'da Sağlıksız İşler

Karaman ...

Karaman'da Sağlıksız İşler
19 Ağustos 2013 Pazartesi 10:37

 Karaman yerel haber sitesinin içinde sağlık yöneticilerinide ilgilendiren haberi ;

1 – üniversite talebeliğinizde iskenderpaşa cemaati talebeleriyle kaldınız ve babanız istememesine rağmen sizi bu cematte kalmayaokumaya zorlayan kişi kimdi? Teknik bir bölüm (maden mühendisliği) mezunu olmanıza rağmen mesleğinizle ilgili olmayan ekonomi branşlarında İngiltere ve amerika’da yüksek lisans yaptınız? Yüksek lisans sonrası DPT’de göreve başladınız ve burada neden ‘’paşa Lütfi’’ ve ‘’Tüsiad Lütfi’’ isimleri ile anıldınız. Bu isimlerle anılmanızın ne anlama geldiğini açıklamanızı istiyoruz. Tüsiat’çılara ve generallere hizmetlerinizden dolayı olduğu söyleniyor! Doğru mu?

 

2 – Ak Parti hükümetinde Abdullah Gül’ün Başbakanlığı zamanında DPT Abdullatif Şener’e bağlı iken Türkiye’de benzeri hiç görülmemiş bir şekilde ilk defa DPT (Devlet Planlama Teşkilatı)’de Ahmet Necdet Sezer tarafından 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde müsteşar yardımcısı nasıl oldunuz?

 

3 – Abdüllatif Şener’le, Abdüllatif Şener’in Ak Parti’ye ihanet kabul edilen ayrılığından sonra da ilişkileriniz devam etmekte mi?

 

4 – DPT de iken hangi ideoloji sahibi idiniz ve bu ideoloji yükselmenizde etkili oldu mu?

 

5 – Karaman’daki stadyumdan Atatürk Parkı’na kadar yürüyerek gelecek yolu bilmediğiniz söylenirken kim tarafından milletvekili adayı gösterildiniz?

 

6 – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bayrampaşa Şehir Parkında attan düştüğünde MHP taraftarlarının yayınladığı hakaret içeren karikatürlerin, Karaman İl Sağlık Müdürlüğü’nün resmi e-mail adresinden yayınlandığı ve yayınlayan kişilerin belli olması söylentilerinden sonra o şahısları kim ve neden korudu?

 

7 – sağlık müdürlüğündeki bütün atamaları, sorumsuz yetkili olarak, atadığınız söyleniyor. Ermenek Başhekimi Tuğrul Bulut ve Başhekim Yardımcısı Mustafa Seçkin Ulu hakkında milyon liralık soruşturma sürerken neden Karaman merkeze Başhekim ve Başhekim Yardımcısı olarak atandılar? Atanmalarında rolünüz var mıdır? Bu kişiler ile ilgili soruşturmaları neden kapatıldı?

 

8 – sicilinde zimmete para geçirme ve ihale yolsuzluğu bulunanlar neden hala sağlıkta idarecilik görevine devam etmekteler?

 

9 – Mehmet Yavuz’un hakkında ihale yolsuzluğu nedeni ile 5.5 ay tutuklu kalmış olması ve mahkemece verilmiş 4.5 yıl mahkumiyet cezasına rağmen neden sağlıkta üst düzey yöneticiliğe devam etmekte, görevinden alınmaması Ermenekli olduğu için mi?

 

10 – Kasgem’e Zafer Yaşar getirildikten sonra yolsuzluklar ve usulsüzlükler ayyuka çıkınca işadamlarını desteklemek için kurulan bu kuruluş neden kapatıldı. Zafer Yaşar’ın soruşturmasındaki dokuz maddeyi açıklayacak mısınız? Zafer Yaşar Ermenekli mi?

 

11 – Mevka’ya genel sekreter olarak, sırf Ermenekli diye Ahmet Akman’ın olmasını ısrarla isteyip başardığınız doğru mu?

 

12 – Bazı firmaların kredi alması için Mevka ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yetkililerini aradınız mı?

 

13 – Mevka’nın Konya ayağındaki yöneticilerin sizden bir rahatsızlığı var mı?

 

14 – Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hikmet Doğru’yu görevden almanızın nedeni, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın verdiği kredilere fazla müdahalenize karşı çıkması mı?

 

15 – Karaman’a atanan bürokratların ve daire amirlerinin hiç birinin il müdürlüğü tecrübesi olanlardan değil de, il müdürlüğü tecrübesi olmayanlardan olmasına göz yummanızın nedeni nedir?

 

16 – 9 yıl Ziraat teknikerliği ve 1 yıl ziraat mühendisliği yapan ve hiç il müdürlüğü tecrübesi olmayan bir kişinin sizin tarafınızdan Bayburt’tan Karaman’a il müdürü olarak getirilmesinin Karaman’a zararları ne kadardır?

 

17 – çevre ve imar il müdürü (Hüsamettin Çalışkan)’nün sizin tarafınızdan getirildiği bilinmektedir. Bu kişinin tecrübesi nedir? İl müdürü, Memur-Sen yetkilisinin, personelin problemlerini anlatmak üzere görüşme talebine karşılık ‘’randevu için dilekçe vermen gerekir’’ diyerek cevap verme ve kabul etmeme cesaretini kimden alıyor?

 

18 – Memur-Sen’i yok etmeye mi çalışıyorsunuz? Her sendikaya destek verdiğiniz halde Memur-Sen’e neden aynı desteği vermiyorsunuz?

 

19 – gençlik ve spor il müdürü Kasım Aydoğdu başarılarından dolayı Gençlik ve spor Bakanı’ndan plaket aldıktan sonra neden görevinden alındı ve alınmasında kimler etkili oldu?

 

20 – Muhammet Uygun’un Gençlik ve Spor il müdürlüğüne Kocaeli’den gelmesini sağladığınız ve Kocaeli’den cezalı geldiği halde Karaman’da şube müdürü yaptığınız ve kısa bir süre sonra görevden aldığınız doğru mu?

 

21 – Ermenek Doğa ve su sporları kulübü yönetiminde başkan yardımcı olarak başdanışmanınız Ali Aydoğdu görev yaptı. Bu kulüpte yolsuzluk söylentileri ayyuka çıktığı halde neden orada çalışmasına müsaade ettiniz ve bir yıl sonra ayrılmasını istediniz. Bu duruma göz yummaktaki amacınız nedir?

 

22 – Karaman’da en çok ziyaret ettiğiniz kişilerden biri de Süreyya Peker’dir. Oda seçimlerinde geçen dönem Süreyya Peker %50 oy aldı. Sizin desteğinizi aldığı bu seçimlerde ise oy oranı %25’e düştü. Üyeler sizin desteğinizi bildiği halde neden oy vermedi?

 

23 – Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından seçilmesi referandumunda her zaman ve her yerde kolladığınız Ermenek’te %25 Evet, %75 Hayır oyu çıktı ve Ermenek Tunceli’den sonra Türkiye’de 2. Sıraya yerleşti. Bu oylama sonucu memleketinizde sevilmediğinizin bir göstergesi mi?

 

24 – Daha önceki valilerden (Fatih Şahin ve Süleyman Kahraman) ile küs olduğunuz söyleniyor, duyumlarımıza göre şimdiki valimiz ile de aranızın açık olduğu doğru mu? Devletin önemli iki kanadının küs olması kabul edilemez.

 

25 – Amcanızın cenaze töreninde lions, rotarian, masonlar ve encümeni danış üyeleri çokça çelenk gönderdiler. Babanız ve amcanız ortaklardı ve bundan dolayı büyük eleştiri aldınız. Babanızın vefatında ise bu zümre çiçek ve çelenk göndermedi. Amcanızın cenazesinde çelenkleri görülmesin diye kaldırttığınız doğru mu? Elvan ailesi ile bu gruplar arasında bir ilişki var mıdır? Bu nedenle 2. Bir Turan Çömez vakası çıkacak diye Karaman halkı endişelendiğinden bu konuda açıklama yapmanız bekleniyor.

 

26 – Rektörlük seçimlerinde hangi taraftaydınız? Sabri Gökmen’le alakalı olarak Ömer Dinçer’e bizzat kendiniz herhangi bir ithamda bulundunuz mu? Bu memlekette herkes milletvekili olabilir ama rektör olamaz!

 

27 – Plan Bütçe Komisyonundaki tartışmalarda, komisyon başkanı olarak neden hakim olamadınız? Diğer partilerden bir beklenti içinde misiniz?

 

28 – Ermenek’te Maliye Bakanı olacağınız konuşulurken, Karaman’da muhasebeci olamayacağınız neden konuşulmaya başlandı?

 

29 – Karaman’a çok sık geldiğinizi söylüyorsunuz, TBMM ve ülke gündemi ile alakalı kimleri aydınlatıyorsunuz?

 

30 – Önümüzdeki dönem 10.000 nüfuslu Ermenek’ten değil, 150.000 nüfuslu Karaman’dan milletvekili isteniyor! Ne dersiniz?

 

31 – Karaman ilindeki üst düzey parti yöneticisinin biri, yine diğer parti yöneticisi bir bayan ile birlikte Sertavul’dan gelirken kaza yaptılar. Bunların kim olduklarını açıklayacak mısınız?

 

 

Sorularımız Genişletilerek Devam Edecek. . .

 

Haber / Karamanca.net / Behçet Rasimi


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.