Karaman İli Aile Hekimliği Uygulamasında Ek Yerleştime Yapılacaktır.

Bakanlık duyurusu

Karaman İli Aile Hekimliği Uygulamasında Ek Yerleştime Yapılacaktır.
25 Kasım 2015 Çarşamba 16:45

24.11.2004 tarih ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması hakkında Kanun gereği Bakanlığımız 05.02.2007 tarih ve 01269 sayılı olur ile İlimiz Aile Hekimliği Pilot İller kapsamına alınmış olup, 15.01.2008 tarihinde İlimizde uygulamaya başlanılmıştır.
25.05.2010 tarih ve 27591 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin Aile Hekimliği Uygulamasında Atama ve Nakillerle İlgili Usul ve Esaslar başlıklı Ek-1’inin (2).maddesinin pilot ilde pozisyon boşalması veya yeni pozisyon açılması hakkındaki 4 fıkrasının ilgili (a) (b) (c) (ç) (d) bentleri uygulamak suretiyle ve Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 04.06.2010 tarih ve 26419 sayılı yazısı da dikkate alınarak, İlimiz Merkez 45 Nolu (Akçaşehir)Aile Hekimliği Bölgesi ve Merkez 52 Nolu (Yeşildere) Aile Hekimliği Bölgesi için 15.06.2011 günü, saat 14:30’ da Aile Hekimliği Yerleştirme Komisyonu huzurunda Karaman Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda yerleştirme işlemi yapılacaktır.
İlimiz Merkez 45 Nolu (Akçaşehir) ve Merkez 52 Nolu (Yeşildere) Aile Hekimliği Birimi Yerleştirme işlemine aşağıdaki sıralamaya göre;

a)Karaman’da Aile Hekimi iken askerlik dönüşü veya doğum sonrası bir defalık tercih hakkı bulunan Aile Hekimleri,(Bu grupta bulunan Aile Hekimlerinde öncelik sıralaması askerlik veya doğum sonrası kamu görevine başlama tarihidir. Kamu görevlisi olmayan hekimler için ise Müdürlüğe başvuru tarihidir.)

b)Kadrosu veya pozisyonu Karaman’da olan Aile Hekimliği yapan aile hekimi uzmanı tabipler, daha sonra da kadrosu veya pozisyonu Karaman’da olan aile hekimi uzmanı tabipler,

c)Karaman’da sözleşmeli Aile Hekimi olarak görev yapanlar, aile hekimi olma hakkını kazanmakla beraber idari görevlerinden ayrılmaları uygun görülmeyen İl Sağlık Müdürü, Müdür Yardımcıları veya Şube Müdürleri, pilot ilde aile hekimi iken askerlik dönüşü veya doğum sonrası bir defalık tercih hakkını kullanmayan aile hekimleri,

ç)Birinci yerleştirme sonrası oluşturulan yedek listedeki tabip ve uzman tabipler (İlk yerleştirme esnasında yedek listeye giren hekimler müteakip yerleştirmede sıra kendilerine gelmesine rağmen yerleşmezler ise yedek listeden çıkarılırlar.)

d) Kadrosu veya pozisyonu Karaman’da olan tabipler/diğer uzman tabipler, başvurabileceklerdir.

Yerleştirme işlemi sırasında herhangi bir Aile Hekimi pozisyon tercihinde bulunduğunda, bu Aile Hekiminin görev yaptığı bölge de diğer Aile Hekimlerinin tercihine sunulacaktır.

Boş olan pozisyonlar “25.05.2010 tarih ve 27591 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği” nin Ek-1 (2). Maddesi (4). Fıkrasının bent hükümleri gereğince doldurulamadığı ve Bakanlığımızca da uygun görüldüğü takdirde Müdürlüğümüzün belirleyeceği tarihlerde Ek-1 (2). Maddesi (2). Fıkrasının (b) ve (c) bent hükümleri gereğince ek yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Müracaat etmek isteyen hekimlerin 13.06.2011 günü saat 12:00’a kadar İl Sağlık Müdürlüğü Aile ve Toplum Sağlığı Şube Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmekte olup, müracaat başvurusunda bulunmayanların talepleri dikkate alınmayacaktır.
Tercih alım ilanı Müdürlüğümüz internet sayfasından ilan edildiği tarih itibari ile tebliğ yerine geçerlidir.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

1-Aile Hekimliği Başvuru Dilekçesi
2-Aile Hekimliği Sertifikası (İlimizde Aile Hekimliği Uygulaması öncesi görev yapan hekimlerden istenecektir.)
3-Personel Şube Müdürlüğü’nden onaylı hizmet puanı.

 

Daha Önce Yerleştirme Yapılmış ve Sonradan Boşalan Aile Hekimliği Bölgeleri

İl / İlçe
ASM                 Bölgesi
AH    Bölgesi        
Toplam Nüfus
Merkez
Nüfus
Mobil
Nüfus
İlçe’ ye Uzaklığı
İl’ e Uzaklığı
KARAMAN MERKEZ
Akçaşehir
ASM
Akçaşehir
45 Nolu AH
   2479
               2479
 
0
       0
    51
KARAMAN MERKEZ
Yeşildere
ASM
Yeşildere
52 Nolu AH
   1751
590
1161
       0
    36
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.