Kanun İle Çalışanlar Arasında Ayrım Yapıldı..

Kanun ile çalışanlar arasında ayrım yapıldı

Kanun İle Çalışanlar Arasında Ayrım Yapıldı..
10 Aralık 2013 Salı 11:56

2 Kasım 2011 tarihinde resmi gazete yayınlanan 663 sayılı KHK ile il sağlık müdür yardımcısı, şube müdürü, hastane müdürü ve müdür yardımcı gibi unvanlardaki personel Araştırmacı olarak atanmıştı.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının 8 inci maddesi ile 663 sayılı KHK ile atanan Araştırmacı personele yapılan haksızlık fark edilerek eski hakları iade edildi. Fakat çok vahim bir hatada beraberinde yapılarak , aynı bakanlıkta çalışan Özelleştirme nedeniyle Araştırmacı olarak atanan personel unutuldu. Böylece aynı bakanlıkta, aynı unvanda Araştırmacı olarak çalışan , bir kesim sırf sağlık bakanlığından gelme almadığı için ayrıma tabii tutulmuş oldu.

Araştırmacılar ikiye ayrılmış oldu Araştırmacı( 663) ve Araştırmacı(Ö) Kabul edilen Kanun tasarısı ile, 663 sayılı KHK ye göre Araştırmacı kadrolarına atananalar, bu kadroya atanmadan önceki mali haklarına kavuşmuş olacak.

Muhalefet Milletvekilleri tasarının baş kısmına ileve edilmek üzere bir önerge verdiler

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

480'e 1 'inci Ek sıra sayılı Torba Kanunun 8. Maddesinde yer alan "Bu Kanun Hükmünde Kararnameye göre" ibaresinden önce gelmek üzere "Diğer kanunlar ve" ibaresinin eklenmesini arz ve teklif ederiz.

Murat Bozlak (Adana) ve arkadaşları

" Diğer kanunlar " ile ilavesine ilişkin teklif kabul görmüş olsaydı, bu ayrım ortadan kalmış olacaktı fakat Hükümet öneriye katılmayınca teklif reddedildi.

Böylece Sağlık Bakanlığında çalışan Araştırmacı (ö) ler bu haklardan yararlanmayacak mevcut durumlarında bir değişiklik olmayacak , 
Araştırmacı (Ö ) ler ;

663 Sayılı KHK nin üzerinden 2 yıl geçmesi ve bu haksızlığın fark edilmesi 2 yıl sürdü bizden 10 yılı aşkın Araştırmacı (ö) olarak çalışan Arkadaşlarımız var. derken Kamuda çalışan Araştırmacı(Ö) lere yapılan haksızlıkların dile getirilmemesi ve düzeltilmemesinin bir türlü anlaşılamadığını ifade etmişlerdir.

memurlarnet
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.