Kamu Hastanelerinde İdari Kadro Görev Dağılımı Hakkında Yazı...

Kamu Hastanelerinde İdari Kadro Görev Dağılımı Hakkında Yazı

Kamu Hastanelerinde İdari Kadro Görev Dağılımı Hakkında Yazı...
11 Aralık 2012 Salı 08:15

Kamu Hastane Birliklerine Bağlı Sağlık Tesislerinde Görev Yapan Baştabip ve Müdür Yardımcılarının Görevlerinin Belirlenmesi hakkında duyuru

T. C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

 Sayı : B. I 0.1 .TKH.0.06.00.00-010.07

Konu : Görev Dağılımı

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarımn yeniden yapılandınlması maksadı ile 02/1 l/2011 tarih ve 663 sayılı “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” yürürlüğe girmiş bulumnaktadır.
Mezkûr Karamameye dayanılarak 31.10.2012 tarih ve 3131 sayılı Makam Onayı ile “Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge” yürürlüğe ginniştir.
İlgili yönergenin 20. ve 21. Maddelerinde, başhekim ve müdürlerin görev alanlarıyla ilgili iş ve işlemler hususuııda yardımcılanna görev venneleri hüküm altına alınmıştır. 05.12.2012 tarihli ve 847 sayılı “Kamu Hastaneleri Birliği Verimlilik Değerlendirmesi Hakkında Yönerge” gereği tüm sözleşmeli yöneticilerin performans değerlendirnıelerinin yapılması ve sorııcuna göre başarı puanlannın belirlenmesi gerekmektedir.
Bu kapsamda başhekim ve müdür yardımcılarının kendi görev alanlarına giren iş ve işlemler hakkında değerlendirilebilmeleri için görev dağılımının belirlenmesi ve yazılı olarak ilgililere tebliği gerekmektedir.
Konuyla ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Uzm.Dr.İ Ahmet Çakır 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.