Kamu Hastaneleri Birliğinin Atamlarında Paralel İddiaası!

Şanlıurfa Kamu Hastaneler Birliği Sekreterliği ile ilgili, Yeniurfa Gazetesi birkaç sorunları gündeme getirmiş hatta, Dönemin Şanlıurfa Kamu Sekreterler Birliği Sekreteri Turhan Sulhan İstifa etmek zorunda kalmıştı.

Kamu Hastaneleri Birliğinin Atamlarında Paralel İddiaası!
31 Aralık 2014 Çarşamba 15:39

9 Mayıs, 12 Mayıs, 13 Mayıs, 21 Mayıs tarihli Yeniurfa Gazetesindeki haberlerimizde Şanlıurfa kamu hastaneleri birliğinde paralel yapılanma ile ilgili haberlerimiz ülke gündemine oturmuştu. Fakat iyileştirme konusunda Bakanlığın, Valililiğin ve Emniyetin hiçbir faaliyeti olmamıştı. Tam tersine daha güçlenmelerine zemin hazırlandı.

Kamu Hastaneler Birliği Kamu Sekreterliği Gazetemizi ve Haberi yapan Genel Koordinatörümüz Mehmet Canbek’i Mahkemeye vermişti.

Bu kez yine paralel yapı kadrolaşması iddiasıyla Kamuoyunun gündemine gelen Kamu Hastaneler Birliği, Urfa'da ki bazı Hastanelerde yetkili Başhekim, yönetici, hastane müdürleri, yardımcıları ve servis sorumluları paralel yapıya hizmet eden kişilerin atandığı haberi iddiası kamuoyunu karıştırdı.

Şanlıurfa’nın yetiştirmiş olduğu sağlık alanında başarılı çalışmalar yürüten; paralel yapı ile ilgisi olmayan ve bu gibi yapılanmalara karşı  açıkça mücadele eden, Urfalı Uz.dr. idris Kırhan yıllardır Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tüm yükünü başhekim yardımcısı olarak sırtında taşıyordu.

 Sağlık sen kongresinde  Cemaat destekli listeye karşı olarak mücadele ettiği için Şanlıurfa Kamu  Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Cihan Ekmen ve tıbbi hizmetler Başkanı  aynı zamanda Şanlıurfa Sağlık Sen Sendikası Şube Başkanı Faruk Günak tarafından görevden alındı.

Ne hikmetse genel sekreter ve başkanlar paralel yapıya hizmet ediyor iddiasını gündeme getiriyor.

BU CESARET NEREDEN GELİYOR.

Şanlıurfa sağlık camiasında yöneticilik yapacak hiçbir personel bulunmadığı için'mi, Tarih öğretmeni Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesine idari ve mali işler müdürü olarak atandı.

İddiaya göre, orada başarısız olan bu Müdür (ismi bizde saklı) başarısız olunca Bu kez Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Cihan Ekmen imzasıyla oradan alınıp Çocuk Hastanesine müdür atadılar.

Daha sonra Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesine Tarım İl Müdürlüğünde Gıda Ve Hayvan Sağlığı biriminde ziraat mühendisi olan Zeyni Aktaş’ı insan sağlığını emanet etmek için müdür olarak atadılar, Aktaş’ın kardeşini ise Mersin, Tarsus’tan getirerek kadın doğum Hastanesine Müdür yardımcısı olarak atadılar.

Şanlıurfa Kamu Hastaneler birliği Sekreterliği sağlık alanının hiçe sayıp, farklı alanlarda görev yapan kişileri kadro açmanın peşinde olduğu ise bu uygulama ile gözler önüne seriliyor.

Bu insan sağlığı ile resmen dalga geçiliyor demektir

Daha önce genel sekreterlikte satın alma biriminde ihalelerde usulsüzlük yaptığı için sözleşmesi fesh edilen Abdullah Alpay da Mehmet Akif İnan araştırma hastanesine satın almanın başına müdür olarak atandı. Bu atamanın parelel yapı hizmet  ataması olduğu iddia ediliyor

Neden acaba  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekterliği neden paralel yapı iddiasıyla hala suçlanıyor

Kamu Hastaneler birliğinin diğer dikkat çeken atamaları ise şöyle; M.Akif İnan Hastanesine Sağlık Hizmetleri Müdürü olarak atanan Hemşire Neslihan Eroğlu,aynı zamanda kamu hastanelerinde dr cihan ekmen in yardımcısının eşi olduğu iddia ediliyor.

 Çocuk Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdürü olarak atanan Hemşire Perihan Çelik in eşi Helen cemaat dershanesinde öğretmenlik yapmaktadır.

Cemaatin Şanlıurfadaki ileri gelenlerinden olduğu iddia edilmektedir.

Suruç devlet hastanesine dr cihan ekmenin danışmanı ve özel kalem müdürü olarak görev yapan İbrahim İnakçı’nın kardeşi Vedat inakçı Hastane müdürü olarak atandı.

Bu atamalarla Kamu Hastaneler Birliği genel sekreterliği  paralel yapıya hizmet eden kişilerden atama yapıldığı iddia ediliyor.

Ayrıca  Paralelci oldukları iddia edilen Semiha Aygün Traş, Erdal kürüm, ise Kamu Hastaneleri Birliğinde Uzman olarak  satın almanın başında  görevlerini sürdürüyorlar.

Sağlık'taki üst düzey yöneticiliğe getirilen paralelci isimlere. Şanlıurfa Kamu  Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Cihan Ekmen imzasını taşıyan yeni atamalarda, Milletvekili Mahmut Kaçarında etkisinin olduğu, Paralel yapının Sağlık camiasında halen etkinliğini sürdürdüğünü iddiası olarak görülüyor
Sağlık camiasına yıllarca emek veren başarılı olan Bürokratların görevden alınması ve pasif görevlere çekilmesi ayrıca Şanlıurfa halkı tarafından tepkilere neden oldu.

Şanlıurfa halkının bu olaya karşı Bakanımızın, Valimizin ve milletvekillerinin el atmasını bu olumsuz atamaların bir an önce düzeltilmesini istediler. 

YENİURFA
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.