Kadroya Geçenlerin Tayinleri Nasıl Olacak ?

ÖZEL HABER

Kadroya Geçenlerin Tayinleri Nasıl Olacak ?
25 Kasım 2015 Çarşamba 10:49

  Sözleşmeli personelin kadroya geçişi hakkındaki kararname yayımlandı.

personelsaglikhaber.net


Bu doğrultuda kadroya geçen personelin sözleşmeli iken yapamadıklarına aşağıdan yer vereceğiz

Sağlık Bakanlığı Personeli için;

Tayin hakkı
Kadroya geçen personel il içi ve iller arası tayin hakkına sahip olacak.
Sözleşmeli olarak çalıştığı yılların hizmet puanıyla il içi ve iller arası tayin yapabilinecek.
Kararname gereği, personel şuan çalıştığı birimde kadroya geçecek, ardından da tayin döneminde tayin isteyecek

 İl İçi Tayinler şu şekilde oluyor ;

il içi atamaları Bakanlığın yayınladığı ve bütün kurumlara gönderdiği ‘’ Sağlık Personelinin İl İçi Atama ve Nakillerinin Usul ve Esaslarına Dair Yönerge’’ doğrultusunda yapılmaktadır.

Atama Dönemleri

Stratejik personel (tabip ve uzman tabipler) harici atama dönemleri Mayıs, Eylül ve Aralık aylarıdır. Mayıs dönemi atamaları için Nisan ayında, Eylül dönemi atamaları için Ağustos ayında Aralık dönemi atamaları için Kasım ayında müracaat edilir.

Kadroların İlanı ve Başvurular

Sağlık Müdürlüğü, Personel Dağılım Cetveline göre açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları her müracaat döneminden önceki ay, resmi web sitesi aracılığı ile ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel formatı belirlenen dilekçeyle en çok beş tercihle birlikte hizmet puanı gösterir PBS çıktısını da ekleyerek kurumu aracılığı başvurur

Kurum İçi Naklen Atama ( iller arası atama)

iller arası atanma dönemi (Ek ibare:RG-22/10/2009-27384) Ocak, Haziran ve Eylül aylarıdır. Bakanlık açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel, en çok 5 tercihle birlikte müracaat eder. Bakanlık tercih sırasına bakmaksızın hizmet puanlarına göre personelin atamalarını tamamlanır.

Ancak Kurum içi atamalarda;
Personel dağılım cetveli, ülke düzeyinde mevcut personelin objektif ilkelere göre adil ve dengeli dağılımın sağlanması, sağlık hizmetlerinin gerekli ve yeterli personelce yürütülmesi, istihdamda azami verimin sağlanması  gibi kurallar vardır

Ayrıca;
Personel dağılım cetveli doluluk oranına göre iller, her unvan ve branşta en yüksekten en düşüğe doğru A, B, C, ve D olarak dört hizmet grubuna ayrılır. Doluluk oranı en yüksek ilk 20 il A, ikinci 20 il B, üçüncü 20 il C ve geri kalan iller D hizmet grubu olarak belirlenir’

Yukarıda verilen maddeler iller arası nakilleri kısıtlayan kriterlerdendir.
------------

Üniversitelerde 4/b'li olarak çalışanlar, şuan çalıştıkları üniversitede kadrolu olacaklar. Sağlık Bakanlığında olduğu gibi bir tayin hakları üniversitede olmayacak. Ancak kurumlarından muafakat alırlarsa Sağlık Bakanlığının Kurumlar arası naklen atama kurasına başvurabilirler. 


personelsaglikhaber.net
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.