Kadın Doktor, Dayak Ve Emniyet Müdürü

GEBZE'DE GARİP OLAYLAR

Kadın Doktor, Dayak Ve Emniyet Müdürü
23 Şubat 2016 Salı 08:28

Özel Gebze Merkez hastanesi yönetimi dün Kocaeli’nde kendi haklarında çıkan bir habere çok sert yanıt verdiler.Özel Gebze Merkez Hastanesi yönetimi yaptıkları basın açıklamasında çıkan haberin tamamen yalan ve iftira olduğunu belirttiler.

Olay kısaca şu şekilde hastaneye gelen kordinatör ilaç bağımlısı bayan doktoru darp etti. Bayan doktor durumu emniyet müdürüne anlattı, emniyet müdürü bayan doktorla çıkmaya başladı....
 
İşte hastaneden yapılan o açıklama: “Kocaeli’nde çıkan bir yerel gazetede kurumumuza, kurumumuz çalışanlarına yine Gebze’de kişi ve kurumlara yöneltilen, Dr. Saadet Erdoğan ağzından yazılan; aslı olmayan ve tarafımızdan konu ile ilgili bilgi alınmadan kasıtlı yapıldığını düşündüğümüz, haber niteliği taşımayan, gerçekleri yansıtmayan yazı ile alakalı bu basın açıklamasını yapma gereksinimi tarafımızca duyulmaktadır.
Biz Gebze Merkez Hastanesi Mesul Müdürü Dr. Sami Bozok, mesul müdür yardımcısı Dr. Hakan Höbek, Hastane Müdürü Kenan Höbek ve tüm hastane çalışanları olarak böyle bir olayın içinde adımız geçtiği için üzüntülerimizi bildiriyoruz. Kaldı ki, Sayın Emniyet Müdürümüz Şevket Karayiğit, Sn. Avukat Özgür Alparslan, Sn. Dr. Habibe Ak, Sn. Ömer Gülşen olayın neresindedirler ve bu insanların ve bizim ne ile suçlandığımızı anlamak mümkün değildir.
Dr. Saadet Erdoğan, 4.5 yıldır hastanemizde çalışan bir hekim arkadaşımız olup acil sorumlusu ve mesul müdür yardımcısı olarak görev yapmakta idi.
Ancak, son 3-4 aylık periyotta, kendi sorumluluğundaki acil narkotik kutusundan ilaçları önceleri düşük dozda sonraları yüksek dozda kendisine yaptığı gözlemlenmiş, bunun üzerine kendisi ile konuştuğumda son dönemlerde zor günler geçirdiğini, bir takım kişiler tarafından tehdit geldiğini, ilaçları hekim olarak dozunu bilerek bilinçli kullandığını, hastalara kayıt yaparak ilaç stoklarında bir hataya neden olmadığını söylemiştir. Tehdit edildiği için bizden yardım istedi, biz de Emniyet Müdürlüğü’ne yönlendirdik. Ancak ilaçları kontrolünden aldık. Bunun üzerine başta başhemşire, acil sorumlusu hemşire, acil çalışanları ve narkotik ilaç ile gözlemini söyleyen herkese çeşitli olmadık suçlamalarda bulunmuş, ardından emniyette ve savcılıkta bu çalışanlar ile hastane yöneticilerine olmadık iftiralarda bulunarak karakolda sürekli çeşitli olmadık suçlamalarla her gün abartısız neredeyse saatlerce ve günlerce zaman geçirmiş, hastalığından dolayı ölüm korkusu duyarak sığınma gereksinimi duymuştur.
En nihayet Emniyetten bu doktor ile alakalı kurumuma ve tarafıma yöneltilmiş suçlamalarla ilgili çağırıldığımda bu doktor hanımın psikolojisi ile ilgili bir doktor olarak ne düşündüğüm soruldu. Nitekim ifade alan polisler ve tüm karakol çalışanları bu durumla ilgili merak içindeydiler. Ben de bu doktor hanımın narkotik ilaç kullanıcısı ve şu anda olmayan şeyleri olmuş gibi gören, birtakım gaibten sesler duyan, ölüm korkusu taşıdığını psikiatrist ve diğer uzmanlara sözlü olarak sorduğumda sanki paranoid şizofren tablosunda olduğu kanısı hakim oldu ve bunu Emniyet ve karakoldaki kişilerle paylaştım.
Ardından bu doktor hanım Emniyet Müdürü ve çalışanları ile de alakalı olmadık hikayeler anlatmaya, müdürün ve çalışan polislerin onu taciz ettiğini, hasta kişiliği ile çevrede anlattı. Düşünün, iddialarına göre, gittiği Sn. Avukat Özgür Alparslan, Emniyet Müdürü ve çalışan polisler, yanında çalışan Ömer Gülşen isimli şahıs(ki kendisi ile bir tanışıklığım yoktur), Merkez Hastanesi yöneticileri ve acilde çalışan personeli, yine tabib odası Başkanı Sn. Dr. Cüneyt Bey, Sağlık Müdürlüğü, Sgk Müdürlüğü, Maliye, Savcılık Makamları bir çete kurmuştur, ve sözde bu doktor hanımı yok etmek istiyorlarmış.
Ben Dr. Hakan Höbek olarak bugüne kadar sessiz kaldım, sadece hakkımda ve kurumum ile alakalı suçlamalarda karakola gidip ifade verdim. Doktor hanım, kendisi istifa etti, kısacası tazminat zaten söz konusu değil.
Kendisine ya Amatem’de tedavi olmasını ya da hasta baktırmayacağımı söyleyince delirium(ilaç yoksunluğu) tablosunda iken çevreye saldırdı ve Kenan Höbek, Sami Bozok ve orada bulunan çalışanlar ve hastalar doktor hanımı sakinleştirmeye çalıştılar. Durumu Tabib Odası Başkanı ile görüştüm. Şu anda Tabib Odası Başkanı’na sözde 10 bin lira rüşvet vermişim diye yine beni şikayet etti. Gidip ifade verdim.
Oysa Kocaeli Tabib Odası Başkanı Sn. Dr. Cüneyt Bey ile sonuçta bu kişinin doktor olduğunu, mesleki olarak zora düşmemesi için sessiz kalıp ailesi ile görüşüp Amatem’de tedavi olması için çalışma yapılması gerektiğini paylaşmıştık.
Düşünün, Emniyet Müdürü, Kenan Höbek, Hakan Höbek, Sami Bozok, Avukat Özgür Alparslan, Ömer isimli şahıs beraber olmuş, doktor hanımın aracını kurşunlatıyor. Ne diyebilirim, söyleyecek hiçbir sözüm yok.
Bu doktor hanımın hastalık ve kullandığı ilaçlardan dolayı kendi işini, istediklerini yaptıramadığı herkesle alakalı paranoyalar geliştirebilir, iftiralar atabilir. Nitekim tüm Gebze, Çayırova, Darıca basını ve A.A, İHA, Cihan Haber Ajansı ile DHA ajanslarına sözde rüşvet vermişim ve susturmuşum.
Doktor hanımın böyle hastalıklı düşünceleri var. Ancak kişilere yapılan bu iftiraları Kocaelinde bir gazetenin bu şekilde önceki kişisel ihtilaflarından dolayı karşıdaki kişilere sormaksızın yazması beni üzmüştür.
Unutmayın, bu iftiraları atan kişi ne yazık ki doktor olmasına rağmen narkotik kullanıcısı, ciddi anlamda hasta olup, bu olmadık suçlamaları yaptıkları kişilerin eşleri, çocukları, ve toplumda bir konumları bulunmaktadır. Oysa ki doktor hanım, hastanemizde ayrılırken kendisinin kaybedecek bir şeyi olmadığını, hastaneyi batıracağını, Emniyeti, Avukat Özgür Beyi  ve bunun gibi birçok kişiyi mahvedeceği yönünde hastane personeline tehditleri söz konusudur. Zaten tüm bu konular savcılıktadır.
Yine de gönlüm ilgili makamların devreye girerek bu hekim arkadaşımızı tedavi ettirmesi yönündedir.
Ne yazık ki, bir meslektaşım!!!
                                                                                  Merkez Hastanesi Yönetimi 

kaynaklar: http://www.hedefgazetesi.com.tr/gundem/item/5014-%C3%A7irkin-iftiraya-sert-yan%C4%B1t

http://gundem.milliyet.com.tr/kadin-doktorun-iddialari-gebze-yi-karistirdi/gundem/gundemdetay/29.06.2011/1408338/default.htmYorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.