İşte Sağlıkçıların Döneri Buraya Gidiyor

İşte Sağlıkçıların Döneri Buraya Gidiyor

İşte Sağlıkçıların Döneri Buraya Gidiyor
13 Mart 2015 Cuma 08:50

 Vaktiyle ormanın birinde, hayvanlar iş bölümü yapmışlar. Bundan sonra bir ekip ava gidecek, bir ekip de kralları olan aslanın hizmetine bakacakmış. Bir gün avcılar büyücek bir ceylanı avlayıp getirmişler.
Kral aslanın huzurunda, kaplan, kurt, tilki vs. halka olup ceylanı da, ortaya uzatmışlar.
Aslan kurda:
“Şu mübareği aramızda bir taksim et bakalım” demiş. Kurt gayet âdilâne bir şekilde şu parça senin, bu parça benim., diye bölüştürmeye başladığında ise, bu iş kralın hiç hoşuna gitmemiş. Gitmediği gibi bir pençe savurup kurdu yere uzatmış. Sonra da tilkiye dönerek gürlemiş:
“Sen taksim et bakalım kurnaz tilki!”
Tilki, bir ceylana bir de kurda baktıktan sonra taksimata başlamış:
“Şu mübareğin ön bacakları, efendimiz hazretlerinin sabah kahvaltısıdır. Arka bacakları ise akşam yemeğidir. Yüreği, ciğeri, böbrekleri ise öğle vakti atıştırmak üzere yine efendi hazretlerinindir. Geriye kalan, kelleydi, paçaydı her ne varsa, onları da biz kullar, aramızda bölüşürüz oldu bitti” demiş.
Bu taksimat kral aslanın pek hoşuna gitmiş. Tilkiye dönüp, “Söyle bakalım, bu âdil taksimatı kimden öğrendin?” diye sormuş.
Tilkicik, bıyıklarını burarak kurda bakmış ve:
“Şu yerde uzanmış yatan, kurt babadan öğrendim efendi hazretleri” demiş.
      Giresun Üniversitesi Rektörü Doymak Bilmiyor
       Çiçeği burnunda tıp fakültemiz henüz emeklemeye başlamadan keyfi uygulamalar yüzünden yerlerde sürünmeye devam ediyor. Şu an 14 Mart Tıp Bayramı’nın arifesinde ne acıdır ki , Tıp Fakültesinin Döner Sermaye Bütçesinden yalnızca Rektör ve iki yardımcısının yönetici ek ödeme payı alması, Başhekim, Müdür , Akademisyenler , Yrd. Sağlık personeli daha doğrusu gece-gündüz emeği ve alın terini doğrudan işe katanlar performansa dayalı ek ödemeyi iki yıla yakın zamandır alamamaktadırlar. Evet bu pay her ne kadar kanuna ve yönetmeliğe uygun olsa bile hiç de etik olmadığı aşikardır. Önce Tıp Fakültesi tamamen geliştirilip Döner Sermaye Bütçe tahakkuku artırılarak hakça ve adil bölüşüm sağlanmalıdır.
     Yukarıdaki nedenlerden ve üniversite despotizminden dolayı Tıp Fakültesi kadroları bir türlü taban tutmuyor. Gelen Akademisyen ya buradan ayrılıyor veya sindiriliyor.
     Bu bayram size güzel Sayın Attar,14 Tıp Bayramınız kutlu olsun.
                                                                                                                                                                             
Kerim SÜRAL
Sağlık-Sen
Giresun Şube Başkanı


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.