İşte Aile Hekimlerinin Karşı Oldukları..

İmzaladığımız sözleşmemizde yer almayan görevlerin üstümüze angarya olarak yüklenmesine karşıyız.

İşte Aile Hekimlerinin Karşı Oldukları..
İmzaladığımız sözleşmemizde yer almayan görevlerin üstümüze angarya olarak yüklenmesine karşıyız.
 
* Umumi Hıfzıssıhha Kanunu' na göre belediye hekiminin görevi olan defin ruhsatlarının, Aile Hekimleri tarafından verilmeye zorlanmasına karşıyız.
 
* Kamu Hastaneleri Birliklerinde acil hekimi ihtiyacının kendi bünyesi içinde halledilmeyip, Aile Hekimleri tarafından bu ihtiyacın zorla karşılanmak istenmesine karşıyız.
 
* Adli nöbetlerin , Adli Tıp Kurumu olan yerlerde bile , tüm hekimler yerine sadece aile hekimlerine  tutturulmak istenmesine karşıyız.
 
* Yeni Torba kanunda yer alan, aile hekimlerinin iş yeri hekimi olarak görevlendirilebileceği maddesine, kanunun açıklarının aile hekimleri üzerinden kapatılması için yapılan bir girişim olduğu için karşıyız.


 
Buradan yetkililere sesleniyoruz..
 
ARTIK YETER !!!!
 
Yapmış olduğunuz kanunların açık yanlarını, Aile Hekimlerini kullanarak doldurma alışkanlığınızdan vazgeçiniz. Bu yanlış tutumunuz yüzünden Aile Hekimleri iş yükü altında ezilmektedirler. Ülkemizde aile hekimliği bu yükü kaldıramaz noktaya gelmiş ve çökmek üzeredir. Bu angaryalara bir son verin yoksa ülkemizde Aile Hekimliği kalmayacak...
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur..
 
 
AHEF YÖNETİM KURULU YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması