İstanbul’da Hastane Birleştirme İptal Edildi

SES

İstanbul’da Hastane Birleştirme İptal Edildi
26 Kasım 2015 Perşembe 13:44

İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi ile Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin idari kadrosunun tek başhekimlik altında birleştirilerek hizmetlerin "Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi" adı altında yürütülmesi Ankara 2.İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmişti.
Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’na 16.05.2011 tarih ve 693 sayılı yazımızla başvurmuştuk. Yazıda belirtilen talebimiz doğrultusunda bakanlık aşağıdaki cevabı vermiştir.
 
T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü
 
Sayı: B.10.0.THG.0.10.00.02.251-99
Konu :Hastane Birleştirilmesi İşlemi 
 
SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ SENDİKASI
Necatibey Cad. No:82/12 Sıhhiye/ANKARA
 
İLGİ: 16.05.2011 tarih ve 701-2011/693 sayılı yazınız.
Bakanlığımıza göndermiş olduğunuz hastane hizmet birleştirmesinin iptali hakkındaki ilgide kayıtlı yazınız incelenmiştir.
İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi ile Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin idari kadrosunun tek başhekimlik altında birleştirilerek hizmetlerin "Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi" adı altında yürütülmesi uygun görülmüş idi.
Ancak bu işlemin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Bakanlığımız aleyhine açılan davada; Ankara 2.İdare Mahkemesi' nin 28/0512010 tarihli ve E.20 1 0/322 sayılı kararı ile kabul olunarak, dava konusu işlemin yürütülmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.
Mezkur Karar gereğince hizmet birleştirmesine ilişkin işlem iptal edilerek, İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi AII-Dal grubu hastane rolünde 50 yatak kapasiteli, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi A -1 grubu hastane rolünde 389 yatak kapasiteli ayrı Başhekimlik olarak hizmetlerine devam etmektedir.
Konu hakkında İstanbul Sağlık Müdürlüğüne ve Bakanlığımız ilgili birimlerine gerekli bildirimler yapılmıştır.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Prof. Dr. İrfan ŞENCAN
Bakan Adına
Genel Müdür Vekili 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.