İstanbul'a Kamu Görevlisi Olmayan Aile Hekimi Aranıyor

İSTANBUL SAĞLIK

İstanbul'a Kamu Görevlisi Olmayan Aile Hekimi Aranıyor
20 Kasım 2015 Cuma 23:23

İlimizde doldurulamayan ve boş olan ya da istifa, nakil, vefat, sözleşme feshi gibi çeşitli nedenlerden dolayı boşalan “Aile Hekimliği” pozisyonları için Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin Ek-1 Aile Hekimliği Uygulamasında Atama ve Nakillerle İlgili Usul ve Esaslarının 2. maddesinin 4. bendine göre, bu bende göre doldurulamayan “Aile Hekimliği” pozisyonları için ise aynı maddenin 5. bendine istinaden 2. bendin (b) ve (c) alt bendlerine göre, aynı gün içinde verilecek belirli bir aradan sonra üç farklı oturum halinde 7. Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemleri yapılacaktır.

Buna göre Aile Hekimliği 7. Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemleri;

I. Oturumu’na; “İstanbul İlinde görev yapmakta olan Kamu Görevlisi Tabip ve Uzman Tabipler” ile “İstanbul İlinde Sözleşmeli Aile Hekimleri”

II. Oturumu’na; “Kamu Görevlisi Olmayan Tabip ve Uzman Tabipler”

III. Oturumu’na ise; “İstanbul İli dışında görev yapmakta olan Kamu Görevlisi Tabip ve Uzman Tabipler” başvurabileceklerdir.

Bakanlığımızın 28.03.2011 tarih ve 11017 sayılı yazısı gereği “Sağlık Bakanlığı kadro ve pozisyonlarında görevli aile hekimliği uzmanları dışındaki diğer uzman hekimlere muvafakat verilmemektedir.” Dolayısıyla bu durumdaki hekimlerin başvuruları kabul edilemeyecektir.

Yerleştirmeye başvurular 04/05/2011 Çarşamba günü başlayıp 12/05/2011 Perşembe günü mesai bitiminde sona erecektir.

Üç farklı oturumda tamamlanacak olan Aile Hekimliği 7. Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemleri’nin yer, tarih ve saati www.istanbulsaglik.gov.tr web adresinden ayrıca ilan edilecektir. Başvuru evrakları eksiksiz şekilde Müdürlüğümüze ulaşan hekimleri içeren “geçici listeler” ile Müdürlüğümüz ve Bakanlığımız tarafından yapılacak incelemeler sonrası başvuruları kabul edilip yerleştirme işlemlerine katılımlarına herhangi bir engel saptanmamış olan hekimleri içeren “kesin listeler” de yine www.istanbulsaglik.gov.tr web adresinden ilan edilecektir. Kesin listelerde ismi yer alan hekimlerin belirlenen yer, gün ve saatte yerleştirme toplantısında hazır bulunmaları gerekmektedir.

İlan edilmiş olan “7. Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Öncesi Boş Olan Aile Hekimliği Pozisyonları” na ek olarak I. Oturum’a katılacak olan ilimizdeki sözleşmeli aile hekimlerinin boş bir pozisyonu tercih etmesi halinde bu hekimlerin boşalttığı pozisyonlar da sıradaki hekimler tarafından tercih edilebilecektir.

Başvuru yapmak isteyen hekimlerimizden henüz Aile Hekimliği I. Aşama Uyum Eğitimi aldığını belgeleyen sertifikaları bulunmayanların başvurusunda sertifika zorunluluğu aranmayacaktır. Bu durumdaki hekimler için en kısa zamanda Bakanlıkça eğitim planlanacaktır. Aile Hekimliği Uzmanları için sertifika alma zorunluluğu yer almamaktadır.

30.12.2010 tarih ve 27801 sayılı Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında Sağlık Bakanlığınca Çalıştırılan Personele Yapılacak Ödemeler ile Sözleşme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin ikinci bölümündeki 5. maddenin 2. fıkrası gereğince 7. Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemleri’ne başvuracak tabip ve uzman tabiplerden;

  • 75 yaşından gün almış olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • 65 yaşın üzerinde olanların başvurularının kabulü için başvuru evrakları arasında “sağlık durumlarının aile hekimi görevini yapmaya engel teşkil etmeyeceğine ilişkin sağlık kurulu raporu”nun yer alması gerekmektedir.

“İstanbul İlinde görev yapmakta olan Kamu Görevlisi Tabip ve Uzman Tabipler”den;

  • Aile Hekimliği açısından cezalı durumda olanların başvuruları geçersiz sayılarak tercih ve yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

“Kamu Görevlisi Olmayan Tabip ve Uzman Tabipler”den;

  • Devlet Hizmet Yükümlülüğü’nü yerine getirmediği veya tamamlamadığı için yasaklı duruma düşmüş olanların ve İstanbul ilinde Aile Hekimliği Sözleşmesi imzalaması halinde devlet hizmet yükümlüsü durumuna düşecek olanların başvuruları geçersiz sayılarak tercih ve yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

“İstanbul İli dışında görev yapmakta olan Kamu Görevlisi Tabip ve Uzman Tabipler”den;

  • Devlet Hizmet Yükümlülüğü’nü yerine getirmekte olanların, yerine getirmediği veya tamamlamadığı için yasaklı duruma düşmüş olanların ve İstanbul ilinde Aile Hekimliği Sözleşmesi imzalaması halinde devlet hizmet yükümlüsü durumuna düşecek olanların başvuruları geçersiz sayılarak tercih ve yerleştirme işlemine alınmayacaktır.
  • Herhangi bir statüde (4924, Aile Hekimliği vb) sözleşmeli olarak görev yapmakta olanların başvuruları geçersiz sayılarak tercih ve yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dolayısıyla “başvurusunun geçersiz sayılarak tercih ve yerleştirme işlemine alınmaması” gereken hekimlerin başvuruları sehven kabul edilip, kendileri yerleştirme işlemine alınmış olsalar dahi yerleştirmeleri durumun tespitini takiben iptal edilecektir.

“İstanbul İlinde görev yapmakta olan Kamu Görevlisi Tabip ve Uzman Tabipler” ve “İstanbul İlinde Sözleşmeli Aile Hekimleri” ile “Kamu Görevlisi Olmayan Tabip ve Uzman Tabipler”in;

  • Başvuru evraklarını mesai saatleri içerisinde (08:00-12:30/13:00-17:00) İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü IV. Ek binasında yer alan “Aile Hekimliği Başvuru Masası”na şahsen elden teslim etmeleri gerekmektedir.(Başvuru evraklarının Müdürlüğümüz “Gelen Evrak Birimi’ne bırakılmaması büyük önem arz etmektedir.) Posta ve internet yolu ile yapılan veya eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

“İstanbul İli dışında görev yapmakta olan Kamu Görevlisi Tabip ve Uzman Tabipler”in;

  • Başvuru evraklarını en geç 12/05/2011 Perşembe günü saat 17:00’da “İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü IV.Ek Binasında yer alan Aile Hekimliği Başvuru Masası”nda olacak şekilde elden, posta ve kargo ile göndermeleri gerekmektedir.(Başvuru evraklarını elden teslim etmek isteyen hekimlerin söz konusu evraklarını Müdürlüğümüz “Gelen Evrak Birimi’ne değil “ Müdürlüğümüz IV. Ek Binasında yer alan Aile Hekimliği Başvuru Masası’na teslim etmesi büyük önem arz etmektedir.) İnternet yolu ile yapılan veya eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Posta ya da kargo için adres mutlaka şu şekilde yazılmalıdır : İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü IV. Ek Binası Aile Hekimliği Başvuru Masası Peykhane Cad.No:30 Çemberlitaş 34400 İSTANBUL

7.Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemlerine başvuru yapacak hekimler tarafından gönderilen belgelerin vaktinde ulaşmaması veya eksik olması halinde başvuru geçersiz sayılacaktır. Sorumluluk İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait değildir.

Üç farklı oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan 7. Ek Tercih ve Yerleştirme İşlemleri’ne başvuru yapacak olan tabip ve uzman tabiplerden istenen başvuru evraklarına aşağıdaki linklerden ulaşabilmektedir.

I. Oturum için başvuracak "İstanbul İlinde görev yapmakta olan Kamu Görevlisi Tabip ve Uzman Tabipler" ile "İstanbul İlinde Sözleşmeli Aile Hekimleri"nden istenen başvuru evrakları için TIKLAYINIZ.

II. Oturum için başvuracak "Kamu Görevlisi Olmayan Tabip ve Uzman Tabipler"den istenen başvuru evrakları için TIKLAYINIZ.

III. Oturum için başvuracak "İstanbul İli dışında görev yapmakta olan Kamu Görevlisi Tabip ve Uzman Tabipler"den istenen başvuru evrakları için TIKLAYINIZ.

*** Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin Ek-1 Aile Hekimliği Uygulamasında Atama ve Nakillerle ilgili Usul ve Esaslarının 2. maddesinin 4. bendi (a) ve (c) alt bendlerine göre İstanbul İli’nde sözleşmeli aile hekimi iken askerlik veya doğum nedenleri ile görevinden istifa etmiş ve yine aynı alt bendlere istinaden askerlik dönüşü veya doğum sonrası bir defalık tercih haklarını kullanmak isteyen hekimlerin yukarıda yer alan kendi mevcut statüleri ile ilgili başvuru evraklarına ek olarak başvuru yaparken sunması gereken diğer evraklar için TIKLAYINIZ.

İLETİŞİM: 0212 516 87 21 ( 1031-1056-1058 ) 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.