İş Bırakma Eylemini Destekliyoruz..

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcıları ve Aile Sağlığı Elemanları Komisyon Başkanı ve Komisyon Üyesinin Katılımı ile 4 Aralık’ta Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarının İş bırakması hakkında Şubede basın açıklaması yaptı.

İş Bırakma Eylemini Destekliyoruz..
04 Aralık 2013 Çarşamba 18:40

Çeker; İş Bırakma Eylemine Destek Vereceklerini Açıkladı.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Arif Ovalı, Şengül Çakmak, Sema Gümüş Yaşar, Aile Sağlığı Elemanları Komisyon Başkanı Nurdoğdu Serttaş ve Komisyon Üyesinin Hacer Gündüz’ün Katılımı ile Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarının 4 Aralık’ta İş bırakmaları hakkında Şubede Basın açıklaması yaptı. İş Bırakma eylemine destek vereceklerini açıkladı.

Yüzde 84'üne Göre İş Yükü Fazla
Aile hekimlerinin ağır bir iş yüküyle karşı karşıya olduklarına dikkat çeken Şube Başkanı Ömer Çeker " Aile hekimlerinin en önemli sorunlarının başında iş yükü gelmektedir. Türk Sağlık Sen Genel Merkezince yaptırılan bir araştırmaya göre aile hekimlerinin sadece yüzde 1'i iş yüklerinin az olduğunu düşünmektedir. Yüzde 15'ine göre normal, yüzde 35'ine göre fazla, yüzde 49'una göre ise oldukça fazladır. Yani yüzde 84'ü iş yükümüz fazla demektedir. Dedi. Çeker ; Bu da yetmez denilerek hastanelerde nöbet uygulaması da getirilmiştir. Ağır iş yükü ile karşı karşıya bırakılan aile hekimlerinin taleplerine de kulak tıkanmaktadır. Baskıcı bir anlayışla sık sık yönetmelik değişiklikleri yapılarak sistem çalışanlar için her geçen gün daha da zorlaştırılmaktadır. " dedi.

Çeker: Sorunlar Tahammül Sınırını Aştı
Yaşanan tüm bu sıkıntıları dile getirmek için 4 Aralık'da İstanbul'da aile hekimleri bir eylem gerçekleştirecekler ve sorunlarını dile getireceklerdir diyen Şube Başkanı Ömer Çeker Türk Sağlık-Sen olarak iş bırakma eylemine destek verdiklerini ifade etti. Başkan Çeker sözlerine şöyle devam etti: Bu eylem aynı zamanda sorunların tahammül sınırını da aştığını göstermektedir. Aile hekimliğinde sürdürülebilir bir ücret, İş yükünün hafifletilmesi, daha iyi özlük ve sosyal hakların verilmesi şarttır.

İş Bırakma Eylemine Destek Verip Katılıyoruz.

Hak için yola çıkan ve İstanbul'da adeta bir çıkartma yapacak olan aile hekimlerimizin yanında ve destekçisi olduğumuzu, İstanbul da gerçekleştirilecek eyleme ilimizden ciddi bir katılım olacağını umuyorum. Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimlerimizi ve Aile Sağlığı Elemanlarımızı sorunlara karşı duyarlı olmaya 4 Aralık’ta iş bırakma eylemine davet ediyorum. Dedi. Türk Sağlık-Sen olarak Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarının yanında yer alıyor 23 Kasımdaki eyleme destek verdiğimiz gibi 4 Aralık'ta da İstanbul'da gerçekleşecek iş bırakma eylemine destek verip katılıyoruz.Dedi.BASIN BUROSU

TÜRK SAĞLIK SEN KOCAELİ ŞUBESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.