İnternet Üzerinden İngilizce veya Başka Diller Öğrenilebilir Mi?

İnternet Üzerinden İngilizce veya Başka Diller Öğrenilebilir Mi?

İnternet Üzerinden İngilizce veya Başka Diller Öğrenilebilir Mi?

İnternette dil öğrenme yöntemleri ararken, karşınıza pek çok alternatif çıkabilir. Bu hizmet birçok farklı kişi ve kurum tarafından sağlanmaktadır. Daha öncede yabancı dil öğrenme ile ilgili herhangi bir deneyiminiz varsa, seviyenizi geliştirmek adına online yöntemlere başvurabilirsiniz. Bununla birlikte, eğer dil konusunda acemiyseniz, net üzerinde bulunan çok sayıda yöntemden size en çok uyanı tercih edebilirsiniz.

Öğrenmek İstediğiniz Yabancı Dile Dair Hiçbir Şey Bilmiyorsanız Endişelenmeyin

Dil becerilerinizin, hedef dildeki gazeteleri anlamanıza yetecek kadar olmadığını ya da sosyal iletişim için son derece zayıf olduğunu düşünüyorsanız endişelenmeyin, çünkü anında okurken kullanabileceğiniz anında çevirme sağlayan birçok çevrimiçi sözlük aracı mevcuttur. Bununla birlikte ilgilendiğiniz konularla ilgili okumalar yapmanız, şarkılar dinlemeniz ve film izlemeniz faydalı olacaktır. Çünkü tüm bu yöntemler dile aşina olmanızı sağlayarak, işleri daha kolay ve daha eğlenceli hale getirecektir. Bu şekilde daha fazla kelime öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda işleri farklı bir perspektiften göreceksiniz. Çevrimiçi gazetelerden faydalanarak, web sitelerinde dünyanın dört bir yanından birçok çevrimiçi gazete bulabilirsiniz.

C:UsersfatihggDesktopSite MediaPreply IncPreply banner.PNG

Skype ile Online İngilizce Öğrenebilirsiniz

Skype, dil öğrenmek ve dil uygulamaları yapmak için mükemmel bir araçtır. Skype gibi sosyal paylaşım sitelerinde öğrenmek istediğiniz yabancı dili belirleyerek bu dilde yetkin kişiler tarafından eğitim görebilirsiniz. Skype ile yabancı dil öğrenme konusundaki en iyi site, tüm dünyadan katılımcıları bulunan preply.com/tr’dir (daha fazla bilgi: özel ders - preply) . Preply’i ziyaret ederek 40.00’den fazla üyenin olduğu bu sosyal mecrada, saatlik 2 dolar gibi cüzi fiyatlara yabancı dil öğrenme deneyimi yaşayabilirsiniz. Dersler Skype üzerinden yürütüldüğü için, istediğiniz kadar düzenli pratik yapabilir ve evinizin rahat ortamında, kendinize en uygun vakitleri belirleyerek, size dili öğretecek kişi ile ortak zaman çizelgeleri belirleyebilirsiniz. Normal bir oturum 1 saat sürer ancak karşılıklı anlaşıldığı sürece bu süreyi dilediğiniz ölçüde belirleyebilirsiniz.

Skype’ın en güzel taraflarından biri aynı anda birden fazla dil öğrenme imkânı sunmasıdır. İngilizce öğrenirken bir yandan Portekizce öğrenebilirsiniz, seçim tamamen size kalmıştır. Ders sürelerini; 30 dakika pratik, 30 dakika eş zamanlı film izleme gibi kişisel tercihinize bağlı şekilde bölebilirsiniz.

Online Sınıflara Katılın

Google Hangout sayesinde,  internette birçok ücretsiz (ve ücretli) çevrimiçi dil kursları ve ders sınıfları bulunmaktadır. Çevrimiçi derslere katılmak sadece size harika bir dil öğrenme materyali erişimini sağlamakla kalmaz aynı zamanda yeni bir dil öğrenmek kadar hevesli olan diğer ülkelerden arkadaşlar edinmenizi sağlar. Çevrimiçi olarak Skype veya Google Hangout ile pratik yapabilirsiniz.Dil öğrenme aktivitesi sırasında farklı ülkelerden insanlarla tanışarak, o kültürler hakkında geniş bilgilere sahip olabilirsiniz. Dil eğitimleri her zaman birebir olmak zorunda değildir, grup eğitimi almanız da mümkündür. Bir veya daha çok arkadaşınızla ortak öğrenmek istediğiniz bir dili belirleyerek o dilde eğitim almaya başlayabilirsiniz. Üstelik grupça alınan dil eğitimleri, öğretici kişi olmadığı durumlarda da pratik yapma şansı sunar. Bu sayede gün içinde basit bir telefon konuşması yapar gibi, dil pratiğinizi geliştirebilirsiniz.

Yabancı Kaynaklı Bloglar Dil Öğrenmeniz İçin Doğru Kaynak Olabilirler

Herkes dilleri farklı şekillerde öğrenebilir ve belki de sizin için en uygun yöntem, kendi dil deneyimlerini paylaşan kişilerden ilham almaktır. Günümüzde pek çok dil, bloglardan ya da Youtube videolarından öğrenilebilir. Bu yöntemleri denemek, sizin için en iyisini bulmak anlamına gelir.

Youtube’da dil öğrenme konusunda çeşitli sayfalar bulunmaktadır. Arama motoruna öğrenmek istediğiniz dili yazdığınızda tıpkı bir sınıfta ders alıyormuş gibi, karşınıza bir sınıf profili çıkabilir. Dile dair tüm ayrıntılar, kullanım alanları, sözcük öbekleri ve örnek alıştırmalar içeren bu sayfalar ayrıca kişisel bloglarında konu ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirler.

C:UsersfatihggDesktopSite MediaPreply IncPreply banner.PNG

Google Chrome Eklentileri ile Dil Öğrenmek Mümkün

Google son yıllarda gerek sağlık gerek eğitim alanında önemli çalışmalara imza atmıştır. Bu çalışmaların içinde en çok dikkat çekenlerden bir tanesi de anında çeviri olayına getirdiği yeni soluktur. Çok uzun bir metni bile saniyeler içinde ana dilinize çeviren Translate özelliği sayesinde, öğrenmek istediğiniz yabancı kaynakları kolaylıkla kendi dilinize çevirebilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olan bu eklentilerle telaffuz üzerinde de çalışmanız mümkün. Bir dile dair tüm gramer kurallarına hakim olduğunuz halde konuşma konusunda telaffuzunuza güvenmiyorsanız, sizi zorlayan sözcüklerin doğru okunuşunu internetten bulabilirsiniz. Bu fikri sadece kelimeler ile sınırlamak yanlış olacaktır. Uzun bir cümlenin doğru telaffuzunu da, dinlemek mümkündür.

İnternetten Dil Öğrenmenin Artıları Nelerdir?

İnternetten dil öğrenmek, özellikle hedef dilinizi konuşan ülkeyi ziyaret etme şansınız yoksa ya da yerel kütüphane veya kitapçılardan o dile ilişkin kaynak bulamıyorsanız gerçekten harika bir yoldur. Dil öğrenmek hem zaman hem de para açısından zorlayıcı olabilir. Okuyan veya çalışan kişilerin bir dil kursuna belirli günlerini ve saatlerini ayırmaları her zaman için mümkün değildir. İnternet üzerinden alacağınız herhangi bir dilin eğitiminde saati ve günü siz belirlersiniz. Üstelik binlerce lira harcayacağınız pahalı kurslardan veya kitaplardan çok daha uygun fiyatlı olarak bu hizmeti alabilirsiniz.

Online dil öğrenmenin bir diğer artısı da sürekli olarak pratik sağlamasıdır. Bir dil kursu size gündelik konuşma dili, deyimler ve sosyalleşme konusunda bilgiler veremez. Bu öğrenim ancak o ülkeyi ziyaret etmeniz ve kültürünü yakından incelemeniz ile mümkün olacaktır. Skype gibi mecralar üzerinden edineceğiniz yabancı dostlarınız, ülkeleri ziyaret etmenize gerek kalmadan, sizi o kültürün içine sokarak, sosyal hayata dair önemli bilgileri öğrenmenize olanak sağlayacaktır.


Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 21:29YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması