İl Sağlık Ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Arık İl Halk Sağlığı Kurumu Tarafından Gönderilen 150 Adet Bisikleti Atatürk Orman Parkı’nda Düzenlenen Törenle Teslim Etti.

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut ARIK İl Halk Sağlığı Kurumu tarafından gönderilen 150 adet bisikleti Atatürk Orman Parkı’nda düzenlenen törenle teslim etti.

İl Sağlık Ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Arık İl Halk Sağlığı Kurumu Tarafından Gönderilen 150 Adet Bisikleti Atatürk Orman Parkı’nda Düzenlenen Törenle Teslim Etti.
24 Mayıs 2015 Pazar 09:32

 Program açılışında konuşma yapan Dr. Mahmut ARIK sözlerine şöyle devam etti.

 

"Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” 2014-2017 yıllarını içerecek şekilde planlanmıştır. Sayın Bakanımızın da öncelik verdiği programın hedefleri, 2014-2018 yıllarını kapsayan Onuncu Kalkınma Planı’nda da: “15 yaş ve üzeri nüfusta yeterli fiziksel aktivite yapanların oranının yüzde 62’ye çıkarılması” hedeflenmiştir.

     

Bu hedefi hayata geçirmek için en iyi alternatiflerden birisi de vatandaşları bisiklet kullanmaya teşvik etmektir. Bisikletin alternatif bir ulaşım aracı olarak kullanıldığı ülkelerde obezitenin çok daha az görüldüğü ve Yaşam beklentisinin yüksek olduğu görülmektedir.

 

Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için bir proje hazırlanmış ve proje kapsamında çeşitli hedef gruplara bisiklet dağıtımı yoluyla hareketli hayat tarzının benimsetilmesi hedeflenmiştir.

 

Daha sağlıklı bir hayat ve çevre için bisiklet kullanımını teşvik etmek üzere milletimiz için en anlamlı günlerden biri olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası vesilesiyle bisiklet dağıtımının gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

 

Bisikletlerin 5., 6. ve 7. sınıflarda seçmeli spor dersini açan veya “bisiklet modülü” dersini uygulayan okullarda öğrencilerce kullandırılmak üzere Milli Eğitim İl Müdürlükleri ile imzalayacak olduğumuz  bir protokol kapsamında okullara teslim edilecektir.

 

Seçmeli spor dersini açan veya “bisiklet modülü” dersini uygulayan okullarda derse giren tüm öğrenciler bisiklet kullanabileceklerdir. Birazdan dağıtımını yapacağımız bisikletlerinizin ilimize ve sizlere hayırlı olmasını diliyor. Saygılar sunuyorum.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.