İl Sağlık Müdürünün Görevi Sona Erdi

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Öksüzkaya'nın görevi sona erdi.

İl Sağlık Müdürünün Görevi Sona Erdi
09 Ekim 2014 Perşembe 12:01

İl Sağlık Müdürlüğü görevi sona eren Dr. Öksüzkaya, sosyal medyadan şu veda mesajını yazdı:

"İl Sağlık Müdürü Dr.Ahmet ÖKSÜZKAYA'nın

VEDA MESAJI

Yürütmekte olduğum Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevim 09/10/2014 itibarıyla sona ermiş bulunmaktadır.

12.12.2011 tarihinde devraldığım görevimde, benden önce görev yapan tüm İl Sağlık Müdürlerimizin Müdürlüğümüzü getirdiği noktadan, onların da desteği ile bir adım daha ötesine götürebilmek öncelikli hedefimiz oldu.

Rutin iş ve sorumluluklarımız dışında ilkleri yapmaya, fark oluşturmaya çalıştık. Kayseri İl Sağlık Müdürlüğünü hem Sağlık Bakanlığı bünyesinde Ülke genelinde icraatlarıyla ÖNDER VE ÖRNEK olabilecek bir konuma getirmeye çalıştık hem de İl içerisinde diğer kurum ve kuruluşlarla ilişkilerinde ve çalışmalarında işbirliklerimizi güçlendirdik.

Tabi tüm bu çalışmalarımızı yaparken önceliğimiz Hakkın rızasını kazanmak, halkımıza hak ettiği hizmeti sunabilmek oldu. Çok şükür ki, özellikle 663 sayılı KHK gereği teşkilatımız yeniden yapılandırılırken hiçbir sorun yaşamadan ve yaşatmadan geçiş sürecini başarıyla atlattık.

Bu süreçte yaptığımız çalışmalar, gerek uluslararası ve gerekse ulusal ve yerel düzeyde ses getirdi, örnek alındı. Albert Einstein’ın dediği gibi “Takdir ediliyorsan değil, Taklit ediliyorsan başarmışsın demektir.” Elhamdülillah biz hem takdir edildik, hem de çalışmalarımız örnek alındı.

Ölçemezsen bilemezsin, bilemezsen yönetemezsin. Yaptığımız işleri somut olarak ölçüp kendimizi değerlendirdik. Yeterliliklerimizin yanı sıra yetersizliklerimizi de kabul ederek, doğru ve tutarlı davranışlarımız kadar eksik ve yanlışlarımızı da çekinmeden, ürkmeden söyledik. Böylece algılamaların doğru bir şekilde olmasına katkı sağladık. Kurumumuzun kültür ve değerlerinin bir yaşam tarzına dönüşmesi için çalıştık.

Davranışlarımızda mülayim, prensiplerimizde katı olduk. Doğrunun, adaletin, hakkın yanında bulunduk, yanlış ve hatalı işler varsa korkmadan, çekinmeden üzerine giderek gerekeni yaptık. Vatandaşlarımıza ve personelimize karşı hizmet öncelikli yaklaşıp hep ulaşılabilir olmaya gayret ettik. Başladığımız noktaya göre ulaştığımız nokta Müdürlüğümüze ait istatistiki veriler değerlendirildiğinde tüm açıklığı ile görülecektir. Örneğin; 2002 yılında İlimizde 11 olan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu (ASHİ) sayısı, 2011 yılsonunda 22’ydi. Görevi devrettiğim zaman İlimizde ASHİ sayısı 32, 2014 sonuna kadar her türlü hazırlığı bitmiş ve açılacak olan 4 ile birlikte toplam 36 olacak inşallah. 2015 yılsonuna kadar planlanan ve altyapı çalışmaları hazırlanan açılacak istasyon sayısı 10, hedeflenen il geneli toplam ASHİ sayısı toplamda 46 olacak. Yine bu sürede; İlk 10 dakikada kentsel vakaya ulaşım oranını %86,6’dan %93,4’e, İlk 30 dakikada kırsal vakaya ulaşım oranını ise %85’ten %98,1’e çıkartmayı başardık. Haberin devamı için tıklayınız
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.