İl Sağlık Müdürümüz Dr.bilal Cin Tıp Bayramı Etkinliğinde Konuşma Yaptı

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Bülent Ecevit Üniversitesi,İl Sağlık Müdürlüğü,Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Tabipler Odası tarafından ortaklaşa Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı Salonunda proğram düzenlendi. Güzel bir organizasyon altında düzenlenen proğramda bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin konuşmasında özetle şunları söyledi. .

İl Sağlık Müdürümüz Dr.bilal Cin Tıp Bayramı Etkinliğinde Konuşma Yaptı
14 Mart 2015 Cumartesi 10:06

  “ Tıp mesleği insanı sağlıklı yaşatmayı, acısını azaltmayı ve daha nitelikli bir yaşamı insanlığa sunmayı amaç edinmiş, kutsal, saygın, onurlu ve aynı zamanda büyük özveri gerektiren bir meslektir.
     
     Sağlıklı bir hayat insanlar için vazgeçilemeyecek temel bir haktır. Bu hakkı sağlayabilmek için etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi en önemli şartlardan biridir. Vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta tabiplerimiz olmak üzere sağlık çalışanlarına düşmektedir. Sağlık alanında her koşulda ve büyük bir özveriyle görev yapan; kendisini “insana hizmet” ilkesine adamış hekimlerin ve sağlık personelinin bütün çabası da bunun içindir.
     
     Özünde, karşılıksız hizmet ve fedakârlık olan hekimlik mesleğini İCRA edecek sevgili öğrenciler, bilmelisiniz ki hekimlik kazandığınız bilgi birikiminin eşliğinde; insanın, ruh ve beden sağlığını korumak veya düzeltmek için onu anlama, onunla iletişim kurabilme sanatıdır. Ancak hekim, sanatçılığının yanı sıra bir bilim adamıdır. Bilim ise fark etmeyi, farklılıkları sorgulamayı, eleştirmeyi, araştırmayı, elde edilen verileri birleştirip sonuca varmayı ve ulaşılan sonucu bilimsel platformlarda paylaşmayı gerektirir. Bütün bunlar bir hekimde bulunması gereken en vazgeçilmez özelliklerdir.
     
     Siz değerli meslektaşlarımla birlikte bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da aynı özveri ve çalışma heyecanıyla, insanlarımıza daha iyi bir sağlık hizmeti verebilmek için gayret edeceğimize,  karşılıklı diyalog ve işbirliği ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk kalmayacağına inanıyorum.
     
     Bugün burada bu kutlama programını yaparken 100. Yılını yad edeceğimiz Çanakkale Destanını da anmadan geçemeyeceğim. Bu öyle bir destandır ki kendi istikbalinden vaz geçip vatanın istikbali için hiç düşünmeden cepheye gidenlerin destanıdır. Hepinizin bildiği gibi Çanakkale Destanının yazıldığı yıllarda bütün tıbbıyeliler cepheye gitmiş ve hepsi şehit düşmüştür. 1916-18 yılları arasında dönemin üniversitesi İstanbul Darülfununu hiç mezun vermemiş, öğrencisizlikten kapanma noktasına gelmiştir. Özveri ve fedakarlığın en önemli örneğini bizlere bırakan ve bu vatan için canlarını seve seve veren değerli şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
     
     Sözlerime son verirken insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, bu kutsal saygın ve onurlu mesleği büyük fedakârlıkla yerine getiren, en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında özveriyle çalışan hekimlerimiz, hemşirelerimiz, ebelerimiz, sağlık memurlarımız, paramediklerimiz, acil tıp ve diğer sağlık teknisyenlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar, verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım “ dedi. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.