İdare Ve Doktorlara Ayrı Yemekhane, Sağlıkçılara Ayrı...

SES

İdare Ve Doktorlara Ayrı Yemekhane, Sağlıkçılara Ayrı...
24 Kasım 2015 Salı 13:03

SES Haberi:
Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde idareciler ve doktorlar için ayrı, diğer sağlık çalışanları için ayrı yemekhaneler düzenlenmesi ve bu yemekhaneler arasındaki farklılıklar hastane çalışanı arkadaşların tepkisini çekmişti.

Üyemiz olsun yada olmasın yüzlerce sağlık çalışanı bu ayrıcalıktan rahatsız olduklarını ve bu haksız uygulamanın durdurulması için çaba gösterilmesi gerektiğini sendikamızdan istemiştir.

Sendikamız ve yöneticilerimiz sağlık çalışanlarının bu haklı tepkisine kulak vermiştir. Her zamanki gibi önce yönetimle görüşülmüş, sonuç alınamayınca da bir imza kampanyasıyla bu tepkinin ne denli büyük olduğu idareye iletilmiştir. Bu çabamızı duymak, anlamak gerekirken, hastane yönetimi ve sağlık müdürlüğü sorunun çözümünü

SES Şube Başkanı Dr Birtürk Özkavak’ı sürgün etmekte bulmuştur.

Şimdi buradan sormak istiyoruz.

Şube Başkanımızın görev yerini değiştirerek bu sorunu ortadan kaldıracağınızı mı düşünüyorsunuz?

Sizin yöneticilik ve demokrasi anlayışınız hakkını isteyeni, görevini yapanı cezalandırmaktan mı geçiyor?

Bu kararı alarak yüzlerce hastane çalışanını yok saydığınızı görmüyor musunuz?

Sendikamız ve şube başkanımız başta olmak üzere yöneticilerimiz her zamanki gibi bu süreçte de üzerlerine düşeni yapmışlardır. Bunu yaparken de hiçbir şeyi kırmamışlardır, dökmemişlerdir.

Ancak demokrasiden, hak ve özgürlüklerden nasibini almayanlar bu kadarcık tepkiye bile dayanamamışlardır.

Yöneticiliği diktatörlük sananlar, çalışanların en ufak taleplerini bile hoşgörüyle karşılamayıp en sert tepkiyi verenler bilmelidirler ki en iyi cevabı emekçilerden alacaklardır.

Buradan il sağlık müdürlüğü ve hastane yönetimine sesleniyoruz. Tüm basın emekçileriyle birlikte her iki yemekhaneyi de gezsinler ve görüntüleri kamuoyuyla paylaşsınlar.

Yine yaptıkları bu uygulamayı sağlık çalışanlarına düzenleyecekleri bir oylamayla sorsunlar. Bizler sağlık çalışanlarının gösterecekleri tepkiye ve karara saygı duyacağız, ancak bu demokratik davranışı sizler gösterebilecek misiniz?

Sendikamız her türlü ayrımcılığa ve eşitsizliğe karşı çıkmıştır ve sağlık emekçilerinin haklı talepleri için mücadele vermiştir. Bundan sonrada vermeye devam edecektir. Bu sendikal faaliyetin karşılığı sürgün olamaz. Bu antidemokratik, baskıcı uygulamanın geri alınmasını ve Şube Başkanımız Birtürk Özkavak’ın Yunus Emre Devlet Hastanesi’ndeki görevine geri verilmesini talep ediyoruz.

 

Demet GÖKÇE

Eskişehir Şube Sekreteri 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.