Hizmetli Olarak Çalışanlar Müjdeli Haber Bekliyor

Hizmetli memur olarak çalışanlar; sınavsız müdürlük veya uzmanlık değil yıllarca verilen emeğin karşılığı olan sınavsız memurluk kadrosu istiyorlar.

Hizmetli Olarak Çalışanlar Müjdeli Haber Bekliyor
11 Şubat 2014 Salı 23:21

 Sitemizde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavıyla ilgili haberler yayınlandığında en çok hizmetli memur olarak çalışan arkadaşların memur kadrosuna geçmek için haklı çırpınışları, çaresizliği, seslerini duyurmak için yapmış olduğu yorumlar sitemizce dikkatlice okunmaktadır. Fazlasıyla önemsenmektedir. Bu sessiz çığlığın sesi olmak seslerini Sağlık Bakanımıza, üyelikleriklerinin bulunduğu sendikalarına duyurmak için bu yazıyı kaleme aldık.

Basında çıkan haberlere göre Sağlık Bakanlığı'na bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda 100 binden fazla taşeron firma elemanın çalıştığı,  Sağlık Bakanlığında ortalama 20 bin civarında hizmetli personelin görev yaptığı belirtilmektedir. Hizmetli personellerin yıllarca görevlendirmelerle ihtiyaca binaen memur olarak değişik kademelerde görev yaptığı, bu alanlarda görevlerini layıkıyla en güzel şekilde ifa ettikleri bir gerçektir.  Hizmetli arkadaşların bir çoğu üniversite mezunudur. Temizlik görevlerini büyük meblağlar harcanarak hizmet alımı ile taşeron elemanlar yürütmektedir. Temizlik hizmetleri artık hizmet alımı ile yürütülmektedir. Bu durumda hizmetli memur olarak görev yapan çalışanların memurluk kadrolarına sınavsız geçirilmesi gerektiği düşünülmektedir.

Kamu Hastaneler Birlikleri, Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüklerinde uygulamalar incelendiğinde objektif yazılı veya sözlü sınav yapılmadan herhangi bir kriter gözetilmeden yönetici ve uzman görevlendirmeleri yapılıyor. Kurumları yönetenler sınava tabi tutulmuyor. Hizmetliler memur olabilmek için görevde yükselme sınavına tabi tutuluyor.

Hizmetli memur olarak çalışanlar sınavsız müdürlük veya uzmanlık değil emeklerinin karşılığı olan sınavsız memurluk kadrosuna geçmek istiyorlar.  Çok değerli sendika yetkililerinden bu güne kadar yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili yapacakları açıklamaları merakla beklemektedirler. Saygılarımızla


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.