Hizmetli Kadrosunda Çalışanlara, Yaptıkları İşlere Uygun Olarak Kadro Verilsin...

Hizmetli Kadrosunda Çalışanlara, Yaptıkları İşlere Uygun Olarak Kadro Verilsin

Hizmetli Kadrosunda Çalışanlara, Yaptıkları İşlere Uygun Olarak Kadro Verilsin...
03 Temmuz 2012 Salı 11:30

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Hizmetli kadrosunda çalışmakta olan ancak büro hizmetlerinde görevlendirilen sağlık çalışanlarına yaptıkları işlere uygun olarak. Veri hazırlama Kontrol İşletmeni kadrosu verilmesini istedi.

Erözgün, Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında temizlik hizmetlerinin hizmet satın alınması suretiyle temizlik şirketlerine devredilmesi ile birlikte hizmetli kadrosunda görev yapan personel büro hizmetlerine kaydırılarak büro hizmetlerinde çalıştırılmaya başlanmıştır. 657 sayılı Devlet memurları Kanunun 4/A maddesine göre memur sınıfında bulunan hizmetlilere görevde yükselme sınavlarına katılma hakkı verilerek kadro ve unvanlarının V.H.K.İ. kadrosuna dönüştürülmesi yaptıkları işe uygun bir kadroya geçirilmelerini istedi.

Hizmetli kadrosundan maaş alan bir personel ile V.H.K.İ. kadrosundan maaş alan bir memurun özlük haklarında küçük bir maaş artışı söz konusu olduğunu belirten Erözgün, sağlık sistemi içinde önemli bir görevi yerine getiren ancak çok düşük maaşla ve kadroları dışında işlerle görevlendirilen hizmetlilerin yaptıkları işlere uygun kadrolara geçirilmesi adalettir, vicdandır, hak kayıplarının giderilmesidir, geçim sıkıntılarına bir nebze de olsa ufacık bir ilave katkıdır dedi.

Ortaokul mezunu olan hizmetlilerin birçoğunun devlet memuru olduktan sonra bilgisayar kullanmasını öğrenerek kendini geliştirdiğini ve memuriyet sistemi içinde kendini yenilediğini ve verilen işleri yaptığını hatırlatan Erözgün, yıllarca temizlik posta ve evrak işlerinde çalıştırılan hizmetlilerimiz kimi zaman bir ameliyathanenin steril şekilde ameliyata hazırlanmasını sağlamış kimi zaman kocaman bir hastanenin temizliğini az sayıda çalışan olarak yürütmüş emek vermiş hizmete katkı sunmuş vefakar sağlık çalışanları olduklarını vurguladı.

Bu gün büro hizmetlerinde çalıştırılan bu vefakar insanlara çalıştıkları işlere uygun memur kadroları verilmesinin devlete hemen hemen artı bir külfeti bulunmadığını belirten Erözgün, hizmetlilerin memur kadrolarına geçirilmeleri için gerekli düzenlemelerin yapılması geciken bir adaletin tecelli etmesi olacaktır. Bu nedenle daha fazla gecikmeye fırsat verilmeden hizmetlilerin görevde yükselme sınavlarına katılarak V.H.K.İ. kadrolarına geçirilmeleri sağlanmalı dedi. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.