Hizmet Aracı Mı, Makam Aracı Mı?

HİZMET ARACI AİLE BOYU MAKAM ARACI GİBİ KULLANILIYOR

Hizmet Aracı Mı, Makam Aracı Mı?
HİZMET ARACI AİLE BOYU MAKAM ARACI GİBİ KULLANILIYOR

HİZMET ARACI MI, MAKAM ARACI MI?

Sağlık Bakanlığına Bağlı Gaziantep Çocuk Hastanesi’nin Yöneticisi Dr. Selda Aslan, hastanenin kiralama yolu ile aldığı hizmet aracını makam aracı gibi kullanıyor.

Selda Aslan, bir taraftan da önümüzdeki dönemde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Tıbbi Hizmetler Başkanı olmak için kulis yaptığı konuşuluyor. Bilindiği gibi hastanelerin hiçbirinde makam aracı bulunmuyor. Hastanelerin işleri kiralanan hizmet araçları ile görülüyor. Bu araçların hastanenin işleri dışında, kişisel işlerde kullanılması yasak. Ancak tüm kamu kurumlarında kaldırılan makam aracı saltanatı Gaziantep Çocuk Hastanesinde tüm hızıyla devam ediyor.

Hizmet araçları makam aracı gibi kullanılıyor.

Gaziantep Çocuk Hastanesi Yöneticisi Selda Aslan, her türlü özel işlerini hizmet aracı ile yapıyor. Sözleşmenin 11 ve 25. Maddesine göre, kiralanan araçlarla hiçbir şekilde özel iş yapılamaz. Ancak Hastane Yöneticisi Selda Aslan, her sabah kiralama yolu ile temin edilen araçla hastaneye geliyor ve evine gidiyor.

Hatta bakkal, market gibi alışverişlerini de hizmet aracıyla yapıyor. Çocuğunu da bu araçla okula bıraktırıyor. Makamını kullanarak kişisel çıkar sağlayan Selda Aslan’ın, hiçbir özel hizmette kullanılmaması gereken araçları nasıl kullandığı ile ilgili fotoğraflar ektedir. Selda Aslan bu gücü nereden alıyor, devletin bu yolla zarara uğratılmasına kim son verecek?YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER