Her Yaşta Yapılan Spor Sağlıklı Yaşam İçin Önemli

Kayseri Vali Mevlüt Bilici, Kayseri’de genel anlamda spor kültürü yerleştiğini ve 7’den 77’ye her yaştaki insanın spor yaptığını belirtti. Bilici, bu bilincin daha da artırılmasını isteyerek, her yaştaki insana spor yapmanın sağlık...

Her Yaşta Yapılan Spor Sağlıklı Yaşam İçin Önemli
Kayseri Vali Mevlüt Bilici, Kayseri’de genel anlamda spor kültürü yerleştiğini ve 7’den 77’ye her yaştaki insanın spor yaptığını belirtti. Bilici, bu bilincin daha da artırılmasını isteyerek, her yaştaki insana spor yapmanın sağlık için öneminin anlatılması ve her yaşa göre yapılabilecek sporların neler olduğunun anlatılması gerektiğini söyledi.

    Vali Mevlüt Bilici, Bodrum'da gerçekleştirilen 2. Balkan Spor Festivali'nden halat çekmede Balkan şampiyonu olan Erciyes Kar Kaplanlarının kabul etti. Kupa ve madalyaları ile ziyarette bulunan kaplanlara Bilici, başarılarından dolayı tebrik etti.

    Bilici, Kayseri’de var olan ve daha da katılım sayısının artırılması gereken her yaşta spor yapanların sağlıklı yaşam için önemli bir iş yaptıklarını belirtti. Erciyes Kar Kaplanları'nın değişik meslek gruplarından, yaşları ileri olmasın rağmen bir araya gelerek spor yaptıklarını anımsatan Bilici, şöyle konuştu:

    “Bu güzel bir örnek. Kayseri’de herkes. Yaşına bakmazsınız spor yapıyor. Her yaşa uygun spor var. Önemli olan bunu insanlarımıza da anlatmaktır. Yaşı 30’u geçenlerin yapabileceği sporlar var. Yaşı 50’yi geçenlerin de yapabileceği spor var. Spor yapan insanlarımızın daha sağlıklı olduğunu görüyoruz. Daha dinç olduğunu görüyoruz. İnsanlarımızın haftanın belirli günlerini dağda yürüyüş yaparak, spor yaparak geçirmesi bizi mutlu ediyor. Bunu Türkiye’ye anlatmak gerekir. Türkiye’ye duyurmak gerekir. Çünkü diğer şehirlerdeki insanlarımızın da ileri yaşta olmalarına karşın spor yapabileceklerini göstereceğimiz bir örnek.”    Bilici, kupa aldıkları ve Kayseri’nin ismini duyurdukları için Erciyes Kar Kaplanlarına teşekkür etti. Bu oluşumun ve bu tanıtımın gönüllü insanların yapmasının da ayrı bir önem taşıdığını belirtti.

    Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Özen, Erciyes Kar Kaplanlarının halat çekmede Balkan Şampiyonu olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Özen, birçok kulübün değişik şampiyonalarda derece yaparak kupa aldığını ve gönüllü insanların oluşturduğu Erciyes Kar Kaplanlarının da ayrı bir örnek göstererek bu kupayı almalarının ayrı bir anlamı olduğunu belirtti.

    Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri Temsilcisi Davut Güleç, yapılan şampiyonadan bilgiler vererek, Bodrum’daki değişik spor branşlarında yapılan yarışmalarda sadece kupa kazanan Erciyes Kar Kaplanları olduğunu belirtti. Kayseri, Erciyes’i tanıtma adına bu tür faaliyetleri katılma ve aldıkları başarıların katkısı olduğunu ifade ederek, desteklerinden dolayı Vali Mevlüt Bilici ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Özen’e teşekkür etti. Ziyarete Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Başkanı Rifat Postacı ve üyeleri katıldı.

    Konuşmaların ardından Vali Bilici ile kar kaplanları alınan kupa ve madalyayla beraber fotoğraf çektirdi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması