Hemşirenin yer değişikliği ortalığı karıştırdı

Hemşirenin yer değişikliği ortalığı karıştırdı

Hemşirenin yer değişikliği ortalığı karıştırdı
24 Temmuz 2015 Cuma 10:31

KAYSERİ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Özcan, Sağlık Emekçileri Sendikası’nın (SES) gündeme getirdiği bir hemşirenin yer değişikliğinin, çalışanın kendi isteğiyle yapıldığını bildirdi.
Başhekim Doç. Dr. Özcan, yaptığı açıklamada "Son günlerde SES tarafından kamuoyuna karşı Hastanemiz yönetimi, ‘kanun tanımaz, hukuk dışı’ gibi ifadelerle haksız ve yanlış bir şekilde itham edilmektedir. Bu nedenle konuyla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bu açıklamayı yapma gerekliliği doğmuştur. Hastanemiz yöneticiliği mevcut kanun, yönetmelik, yönerge ve mevzuat hükümlerine tamamen uygun bir şekilde iş ve işlemlerini yürütmekte olup, her türlü hukuki denetime de açıktır. Habere konu olan ve sendikal faaliyetle hiçbir ilgisi bulunmayan olay; bir hemşirenin kendi talebi doğrultusunda gerçekleştirilen birim içindeki bir yer değişikliğidir" dedi.
 
Hastane çalışanı Hemşire Çağdaş Ozan Timur’un, 26/05/2015 tarihinde Hastane Yöneticiliğine iletilen dilekçesinde yer değişikliği talebinde bulunduğunu bildiren Doç. Dr. İbrahim Özcan, şu ifadelere yer verdi:
‘’Dilekçesinde doktorların tavır ve tutumlarından rahatsız olduğunu söylemekte, fazla mesailerden şikâyet etmektedir. Ayrıca Ortopedi bölümünde hemşire fazlası olduğunu ifade etmekte ve bu sebeplerle yerinin değiştirilmesini talep etmektedir. Aynı kişilerin basına verdikleri demeçlerde bunun tam tersini iddia etmeleri ayrıca manidardır. Kayseri il merkezindeki tüm yataklı tedavi kurumları 14.09.2011 tarihinden itibaren Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında birleştirilerek, tek hastane olarak hizmet vermektedir. Çağdaş Ozan Timur’un 26.05.2015 tarihli dilekçesindeki isteği doğrultusunda, Yönetimimizce sadece hastane içerisinde çalıştığı birim değiştirilmiştir. Ortopedi Kliniği yerine Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde çalışmaya devam etmektedir. Konu ile ilgili olarak şunları da kaydetmenin doğru olacağını düşünüyoruz; SES iş yeri temsilciliği görevini yürüttüğü iddia edilen hemşire ve diğer tüm sendikaların iş yeri temsilcilerinin mevzuata uygun olup olmadığı ve gerçek bir iş yeri temsilciliği hüviyeti bulunup bulunmadığı 15/04/2015 tarihli yazı ile SES sendikasından ve tüm sendikalardan istenmiş ancak cevap gelmemiştir. 10/07/2015 tarihinde ikinci bir yazı ile SES Genel Merkezinden, mevzuattaki iş yeri temsilciliği gerekliliklerini sağladıklarının belgelendirilmesi istenmiştir. Halen bu konuda da hastane idaresine ulaşan bir belge mevcut değildir.’’

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.