Hekimler Değişen Yönetmeliği Protesto Ediyor!

Doktorlar, ''Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik''te yapılan değişiklik gereği, tüm yurtta yasal, ruhsatlı ve izinli muayenehanelerin, belirtilen fiziki şartları sağlamamaları halinde kapatılması durumunu protesto etti.

Hekimler Değişen Yönetmeliği Protesto Ediyor!
04 Şubat 2016 Perşembe 12:45

Tabipler Odası tarafından, Taksim 'de, ''Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik''te yapılan değişiklik gereğiçıkan sorunlara karşı çok sayıda hekim protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

İstanbul Tabipler Odası Başkanı Taner Gören, muayenehane hekimliğinin, hekimlik alanında önemli bir hizmet sunma şekli olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

''Muayenehane hekimlerinin muayenehanelerinin kapatılması halinde, buradaki doktorlar nerede çalışacaklar, buraya gelen hastalar nerede çalışacaklar? Bunu düşündüğümüzde aslında amaç gayet açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Buradaki amaç hekimlerin ya kamu ya da özel hastane zincirlerinde ucuz emek olarak çalıştırmak ve buralara gelen hastaları o hastanelere yönlendirmektir. Amaç aslında ticaridir. Vatandaşa hizmet etme amacı güdüldüğü söylenmekle beraber aslında gerçek amaç, sağlığın daha da ticarileştirilmesi olayıdır. Bu şekilde bu gidişat toplumumuza hiç bir şekilde yarar getirmeyecektir. Bu Sağlıkta Dönüşüm Programı'nı hayata geçirmeye çalışanların da sağlığını tehlikeye düşürecek bir gidişattır. Kendileri hastalandıkları zaman yeterince nitelikli bir sağlık hizmeti alamayacakları bir noktaya doğru sürükleniyoruz. Onun için halkımızın bunu iyi görmesi lazım.'' şeklinde açıklamada bulundu.

Yapılan eylemin ardından , sembolik olarak getirilen muayenehane kapısına, doktorların diplomaları, önlük ve stetoskopları asan grup sessizce dagıldı..


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.