Hastane Personeli Eğitiliyor...

Hastane personeli eğitiliyor

Hastane Personeli Eğitiliyor...
15 Ocak 2013 Salı 21:52

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesi Kaymakamlığı ve Vakfıkebir Turizm Eğitim Merkezi işbirliği ile yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek, üretken, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek olarak...


Trabzon'un Vakfıkebir ilçesi Kaymakamlığı ve Vakfıkebir Turizm Eğitim Merkezi işbirliği ile yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek, üretken, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek olarak yetiştirilmesi, iyi ilişkiler kurabilmesi ve işe uyum sağlayabilmesi gibi genel bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla Vakfıkebir Devlet Hastanesi'nde görevli yardımcı personele uygulamalı eğitim veriliyor. Temizlik ve kat hizmetleri personeline yönelik olarak programlanan eğitim programı yaklaşık 5 ay sürecek ve eğitimin sonunda tüm personel sertifika sahibi olacak. 

PERSONELE ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM

Vakfıkebir Turizm Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Sevinç Ulu tarafından yürütülen sertifikalı eğitim programı gereğince kat hizmetleri elemanları kişisel bakım, organizasyon, yüzey ve zemin temizliği, oda düzenlemek, çamaşırları gruplandırmak, yıkamak, ütülemek ve depolamak, çamaşırları kuru temizleme yapmak, oda işlemlerini yapmak, banyo donanımlarını temizlemek, genel alan temizliği yapmak, ofis işlemleri ve konuk hizmetlerini yürütmek; konuk tiplerine göre davranmak, görgü ve protokol kurallarını öğrenmek ve uygulamak, olağan dışı durumlarda uygun davranmak, tefrişatları temizlemek, malzeme maliyeti takibi ve dekorasyon hizmetlerini yürütmek, belge akışını izlemek ve dosyaların takibini yapmak; konaklama hizmetleri otomasyon programlarını kullanmak ve otomasyon programlarında doküman hazırlamak gibi konularda yetiştirilecek ve bu alanda görevli olanların sertifika sahibi olmaları sağlanacak.

"HEDEF, YETERLİLİKLERİNİ ARTIRMAK"

Yetkililer, 5 ay sürecek uygulamalı eğitim boyunca hastanede görevli personelin sosyal hayatta sağlıklı ve etkili iletişim kurmak ve sürdürmek, Türkçe'yi doğru konuşmak, mesleği ile ilgili gelişmeleri izlemek ve kendini kişisel olarak sürekli geliştirmek, işletme, finansman, pazarlama, reklam, satış, iş hukuku, kariyer gelişimi ve iş kurma becerileri kazanmak; çevreye karşı duyarlı olmak ve çevreyi korumak, meslek etiği gereklerine uymak, iş yerinde plan, program ve iş organizasyonu yapmak, işçi sağlığı mevzuatına uymak ve iş güvenliği önlemlerini almak, temel düzeyde araştırma yapmak gibi konularda yeterlilik kazanmalarının hedeflendiğini kaydetti. 

"HASTANEMİZDE HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK İSTİYORUZ"

Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, eğitim programı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, sağlık sektöründeki hizmet kalitesini artırmayı ve her alanda olduğu gibi Vakfıkebir'in sağlık alanında da ön sıralarda yer almasına çalıştıklarını kaydetti. Arısoy, "Gelişmiş toplumlarda adama göre iş değil, işe göre adam prensibi vardır. İşte biz de bunu uygulamaya ve yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Hastanemizde hizmet kalitesini artırarak dünya standartlarının üzerine çıkarmayı hedefledik. Kurumlarınıza ne kadar donanımlı iş gücüyle hizmet verirseniz hizmet kalitesi de aynı oranda artar. Buradaki amacımız, hastanemizde çalışan personeli bir sertifikalı eğitim programından geçirerek işinin adamı yapmak." dedi.  

AA
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.