Hastane Müdürü Taciz Yaptı İddası Haberine Tekzip

Gazetenizin 06/06/2013 tarihinde yayımlanan HASTANE MÜDÜRÜ TACİZ YAPTI İDDİASI başlıklı yazısına tekzipti

Hastane Müdürü Taciz Yaptı İddası Haberine Tekzip
07 Haziran 2013 Cuma 21:13

Gazetenizin 06/06/2013 tarihinde yayımlanan HASTANE MÜDÜRÜ TACİZ YAPTI İDDİASI başlıklı yazısına tekziptir.

 Tekirdağ Devlet Hastanesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta iken hakkımda Hastane idaresine bir personel tarafından verilen dilekçeye istinaden disiplin incelemesi yapılmıştır. Yapılan incelemeye esas olarak 26/04/2013 tarihinde ifademe başvurulmuş, hangi konuda ne içerikte ne için suçlandığım kimin tarafından suçlandığım belirtilmeden tek soru ile ifadem alınmıştır. İfadem alındıktan sonra tarafıma 23/05/2013 tarihinde son savunma gelmiştir.. İlgili idareye son savunmamı 30/05/2013 tarihinde verdiğimde 15 dakika içerisinde incelenmeden tarafıma Kınama cezası verilmiştir. 
Bilindiği üzere verilen cezalarda Devlet Memuru; Yüksek Disiplin Kuruluna yani Valilik Bünyesine itiraz dilekçesini vererek cezanın iptalini 7 gün içerisinde isteyebilir. Bende kanuni sürem içerisinde verilen cezanın usule uygun olmadığını belirten Yüksek Disiplin Kurluna itirazımı verdim. Yüksek disiplin kurulunda usule uygun olmayan kınama cezamın iptali görüşülmeden, gizli olarak yürütülmesi zorunlu olan İnceleme ve süreci henüz sonuçlanmadan tarafıma; Basına gerçek dışı yalan yanlış aksedilmiştir. 
Ayrıca haberlerinizde geçen Sağlık Bakanlığına şikayet edildiğim, Bakanlık müfettişlerince soruşturma geçirdiğim, Savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu tamamen asılsız ve asparagas haberdir. Bu inceleme, Tekirdağ Genel Sekreterliği tarafından Disiplin İncelenmesi olarak yapılmıştır.
Verilmeye çalışılan ve kesinleşmeyen Ceza; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 125. maddesinin B bendinin H fıkrasına göre ?İş arkadaşlarına ve iş sahiplerine söz ve hakaretle sataşmak? fiiliyle Kınama cezası olup, ceza kesinleşmeden bu iftiralar gazetelere onurumu şerefimi zedeleyici şekilde ifşa edilmiştir.
Eğer bir taciz Söz konusu olsaydı verilmeye çalışılan ceza Devlet Memurları Kanunun 125 Maddesinin B bendinin I fıkrasına göre ?Görev mahalinde genel ahlak ve edep dışı davranışlarda bulunmak ve bu tip yazı yazmak, işaret resim ve vb çizmek ve yapmak? maddesinden cezalandırılmam gerekmezmiydi. Verilen ve yazılan haberlerin herhangi bir doğruluğu yoktur.

Sonuç olarak ;Onuruma haysiyetime şerefime aile bütünlüğüme, bu haberi bu şekilde muhbir edenler tarafından saldırıda bulunulmuştur. Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığında konun ilgililerine gerekli davalar tarafımdan açılmış ve davaların sürecinde çıkacak belirlenecek diğer isimlere de tarafımdan dava açılacaktır. Bu asılsız asparagas haberin çıktığı sayfada ve aynı manşette göndermiş olduğum yazının aynı puntolarla tekzip edilmesini istiyorum. 07/06/2013 MÜMİN BATI
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.