Hastane Madde Bağımlıların Mekanı Oldu İddiası

Niğde'nin göbeğinde bulunan eski Niğde Devlet Hastanesi binasının morg girişinin...

Hastane Madde Bağımlıların Mekanı Oldu İddiası
Niğde'nin göbeğinde bulunan eski Niğde Devlet Hastanesi binasının morg girişinin yanındaki bölümde zincire bağlanmış iki adet Rottweiler cinsi köpeğin bulunması, vatandaşları tedirgin ediyor.

Niğde'de TOKİ tarafından yapılan 300 yataklı yeni Niğde Devlet Hastanesi'nin hizmete girmesinin ardından, boşaltılan ve kaderine terk edilen eski Devlet Hastanesi morg girişinin hemen yanındaki bölümde köpek beslendiği ortaya çıktı. Köpeklerin sahibinin kim olduğu ve köpekleri buraya ne amaçla bağladığı bilinmiyor.

Saldırgan ve agresif hayvanlar olarak bilinen Rottweiler cinsi köpeklerin zincire bağlanmış halde olması vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Vatandaşlar, "Niğde'nin orta yerinde böyle bir olay yaşanıyor ve bundan kimsenin haberi yok. Bu binaya yazık değil mi? Yetkililer neden bu bina ile ilgilenmezler. Uzun yıllardır bizlere hastane olarak hizmet veren bu binanın bu duruma gelmesine gerçekten çok üzülüyoruz. Madem binayı koruyamıyorlar o zaman bu binayı bir an önce yıksınlar." şeklinde konuştu.

MADDE BAĞIMLILARIN MEKANI OLDU İDDİASI

Vatandaşlar eski Niğde Devlet Hastanesinin zamanla harabeye döndüğünü belirterek, binanın ilgisizlik ve bakımsızlık yüzünden madde bağımlılarının mekanı olduğunu iddia etti. Vatandaşlar binayı madde bağımlılarının kullandığını belirterek, "Şehrin orta yerinde olan bu binayı madde bağımlısı insanların kullandığını duyuyoruz, hatta bu binada fuhuş yapıldığını bile söyleyenler var. Biz buradan yetkililere seslenmek istiyoruz. Lütfen bu binayı ya bir an önce yıkın ya da binanın korunması için gerekli önlemleri alın." dedi.

Eski Devlet Hastanesi binasının bahçesi araç sahiplerince otopark olarak kullanılırken, binanın birçok penceresi ve camları kırılmış halde bulunuyor. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER