Hasta Ve Doktorların Sorunları Bu Zirvede Konuşuldu

Hasta ile doktorun tedavi sürecinde karşılaştıkları sorunlar, “2’nci Hasta Dernekleri Zirvesi”nde ma

Hasta Ve Doktorların Sorunları Bu Zirvede Konuşuldu
Hasta ile doktorun tedavi sürecinde karşılaştıkları sorunlar, “2’nci Hasta Dernekleri Zirvesi”nde masaya yatırıldı. Zirveye katılan Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce, 2020 yılında 10 milyon kişinin kanser hastalığından ölebileceğini iddia etti.
Hasta hakları, hasta ve doktor ilişkileri, tıp alanında alınması gereken hizmetler gibi sağlık alanında önem taşıyan konuları ortak platformda toplayan “2’nci Hasta Dernekleri Zirvesi” Avantgarde Otel’de düzenlendi. Zirveye konuşmacı olarak, Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce, Doç Dr. Kemal Memişoğlu, Prof. Dr. Pınar Saip, İlknur Özgül Görgün, Europa Donna Derneği’nden Canan Perdahlı, Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu, Pembe Hanım Kanser Hastaları ve Yakınları ile Dayanışma Derneği’nden Nevval Sevindi, HASVAK Yaşlılık Hizmetleri ve Kanser Eğitimleri Organizasyonu Derneği Başkanı Engin Öztürk, Prof. Dr. Sedat Özkan, Doç. Dr. Fahriye Oflaz, Doç. Dr. Hakan Karagöl ve Dr. Sertaç Doğanay katıldı. Bu yıl “2’nci Hasta Dernekleri Zirvesi”nin konusu “Hastanın Yolculuğu” olarak belirlendi.


Toplantıda bir hastanın hastalıkla mücadele sırasında karşılaştığı sorunlar, bir hasta ve hekim gözüyle tartışıldı.
“2020 YILINDA 10 MİLYON KİŞİ KANSER HASTALIĞINDAN ÖLEBİLİR”
Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce 2020 yılında 10 milyon kişinin kanser hastalığından ölebileceğini iddia ederek, “Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre harekete geçmezsek; 2020 yılında 10 milyon kişi kanser nedeniyle ölebilir. Dünya Sağlık Örgütü’nün bu verilerinin iyi o

Haberin devamı için TIKLAYINIZYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması