Harran Üniv. Sözleşmeli Personel Alım İlanı

SÖZLEŞMELİ PERSONEL (HEMŞİRE)

Harran Üniv. Sözleşmeli Personel Alım İlanı
18 Ağustos 2015 Salı 12:23

T.C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

SÖZLEŞMELİ PERSONEL (HEMŞİRE)

ALIMI İLANI

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde çalıştırılmak üzere, Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin olarak 28 Haziran 2007 tarihli Resmi Gazete'de 26566 Sayı ile yayımlanan esasların Ek 2. Maddesi (b) bendinde belirtilen yönteme göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonda sözleşmeli personel alınacaktır. (15 Hemşire pozisyonu için ücretler Özel Bütçeden karşılanacaktır)

ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN

hemşire 15 Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi
Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık
lisans mezunu olmak.

I. ARANAN NİTELİKLER: Lisans Mezunları için 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

II. GENEL ŞARTLAR:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.

d) Erkekler adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmamak.

e) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

f) ) 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak.

g) Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

h) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

ı) Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmüne uygun olması.

III. BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ: Müracaatlar ilanın yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai bitimine kadar) www.harran.edu.tr web adresinden temin edilecek başvuru formu (elektronik ortamda doldurulacak) ve aşağıda istenilen belgelerle birlikte Personel Daire Başkanlığı'na şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, sözleşmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.

1- Nüfus Cüzdanı fotokopisi

2- Öğrenim Belgesi (aslı veya onaylı sureti)

3- İlgili KPSS sonuç belgesi (internet çıktısı)

IV. BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI: İlgili KPSS puan sıralamasıyla 4/B Sözleşme yapmaya hak kazanan adayların isim listeleri, işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman başvuru bitim tarihi itibariyle en
geç 15 (on beş) günü içerisinde www.harran.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Her kadronun 1 (bir) katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asil olarak kazananlardan süresi içerisinde başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde fesih edilecektir.

Harran Üniversitesi İletişim Telefonları: 0 414 318 30 88

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.