Hangi Sağlık Personeli Nerelerde Çalışır Listesi, Tıbbi Sekreterlerin Alanını Daralttı..

Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı, hangi sağlıkçının hangi alanlarda çalışabileceğine yönelik liste, Tıbbi sekreterlerin çalışma alanını daralttı.

Hangi Sağlık Personeli Nerelerde Çalışır Listesi, Tıbbi Sekreterlerin Alanını Daralttı..
27 Şubat 2014 Perşembe 19:36

 Sağlık Bakanlığı, hangi sağlık personeli nerelerde çalışır listesi yayınlamış. Bu listede her bir unvan (branş' ın çalışabileceği sağlık bakım hizmet alanları belirtilmiştir. Tıbbi sekreterlerin çalışma alanları daraltılmışdır. Bütün illerde vali istediği yere bir eleman atayacak. Önlem almak lazım. Geç olmadan. Tıbbi sekreterler hakları için heryere ulaştılar. Artık bir çözüm yolu bulunsun. Türkiye geneli bütün meslektaşlarımızın dikkatine artık susmayın. Elimizden her şeyi alıyorlar. Arkadaşlar bu unvan tanımları pek iç açıcı değil. Yapılan tanımlarla taşeronların ekmeğine yağ sürülüyor. Bu tanımlama bizi bitirmeye yönelik yapılmıştır. Hastaneler, halk sağlığı müdürlükleri. Hasta kabul, arşiv TSM'ler, ASM'ler vb. Çalışma alanımızın geniş olduğunu bilmeyen yoktur. Biz taşeronların bitirilmesini istedikçe, bakanlık taşerona kapı açıyor ve bizi mağdur etmeye devam etmektedir. Çözüm yolu eylem her yere ulaşmak lazım. Dört Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü Okuduk, 2 Yıl Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programını Bitirdik. İş alanı geniş olan tıbbi sekreterler Hastaneler, Halk sağlığı müdürlüğü Toplum sağlığı merkezleri. İş alanı geniş olmasına rağmen atanamıyor. Sağlıktaki şiddet olaylarının artmasının nedeni eğitimsiz kişilerin görevleri olmadıkları halde o işlerde çalıştırılmasıdır. Tıbbi sekreterler kendi işini yapmayacaksa ne işi yapacak merak ediyoruz. Aile Hekimliğinde Tıbbi Sekreter Çalışırsa İşsiz Tıbbi Sekreter Kalmaz. Tıbbi sekreterler diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliğini, kayıtların tutulmasını, çalışma ve denetime ilişkin sair usul ve esasları belirlemektir. Kendisine kayıtlı kişileri yılda en az bir defa değerlendirerek sağlık kayıtlarını güncellemektir. Sağlık Bakanına ve yetkililere sesleniyoruz bu önemli konuda biran önce önlemini alırsa hem işsiz sağlık personeli rahat eder hem de maliyeden hükümet rahatlar. Aile hekimliğinde resmi yazışmalar ve kayıtların tutulmasında Tıbbi sekreterler yükümlüdür. Önemli konulardan olan Aile hekimlikleri iş yükünden rahatsız yazışmaların Tıbbi sekreterlerin yapmasını istiyorlar. Sağlıkçılar arasında neden Tıbbi sekreterler 6 yıl emek verdiler diyemi? Tıbbi sekreterler olarak bu konu hakkında düzenleme yapılırsa. Bizler sağlık alanlarında eğitim gödük işimizin başkasının yapmasını istemiyoruz. Önlem alınsın. Bütün heryere hak ettiğimiz hak için ulaştık. Bizlere mesleğin sorunlarının çözüleceğini söylediler.Elimizden ekmeği Artık bir çözüm istiyoruz.

 

Gönderen: Tıbbi Sekreterler

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.