Halk Sağlığı Müdürlüklerine Atananların Dikkatine

Halk Sağlığı Müdürlüklerine Atananların Dikkatine

Halk Sağlığı Müdürlüklerine Atananların Dikkatine
31 Ağustos 2012 Cuma 10:31

 2012 – 1 KPSS yerleştirmeleri sonucu kurumumuza yerleşen adayların açıktan atamaları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden kişilerin tercihleri doğrultusunda Bakanlığımız Atama ve Nakil Yönetmeliği’ne göre yapılacaktır.

 

2012 – 1 KPSS Açıktan Atama için tercih alımı işlemleri Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (http://yonetim.sb.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup;  29/08/2012 Çarşamba günü başlayıp, 04/09/2012 Salı günü saat 18.00’da sona erecektir.

2012 – 1 KPSS Açıktan Atama için tercih yapacak adaylar, öncelikle Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (http://yonetim.sb.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sisteminde (PBS) şahsi bilgilerini beyan ederek sisteme kayıt olacaklar ve başvurularını bu bilgiler üzerinden yapacaklardır.

Adaylar yerleştirildiği ilde yerleştiği unvan ve branşındaki münhal yerler içerisinden  5 tercihte bulunacaklardır.

Adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden tercihlerini yaptıktan sonra tercihlerini gösterir belgenin çıktısını imzalayıp, bulunduğu ilin veya atandığı ilin Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerine (Halk Sağlığı Müdürü, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı, İnsan Kaynakları Birim Sorumlusu veya Destek Hizmetleri Birim Sorumlusu) onaylatıldıktan sonra (onaylayanın adı - soyadı, unvanının belirtilmediği, imzasız ve onaysız belgeler kabul edilmeyecektir.) teslim edilecektir. (Belgeler Halk sağlığı Müdürlükleri tarafından Kuruma gönderilecek olup, kişilerin elden veya posta ile kuruma evrak göndermemesi veya teslim etmemesi gerekmektedir.)

Tercihler sonucu yerleştirme işlemi noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile KPSS  puanı yüksek olan adaya öncelik verilerek yapılacaktır. KPSS puanı ve tercihleri aynı olan kişiler arasında kura ile yerleştirme yapılacaktır.

Tercih yapmayanların, yanlış tercihte bulunanların ve tercihlerine yerleştirilemeyen adayların yerleştirilmesi resen  noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

Adaylar, sadece yerleştirildiği ildeki unvan ve branşına uygun kadroları tercih edebileceklerdir. Aksi takdirde tercihleri geçersiz sayılacaktır.

İlan edilen yerlere yerleştirme işlemleri, 06/09/2012 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır. Kura sonuçları ise kuranın çekildiği gün www.thsk.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Adaylar,  yerleştirildikleri kuruma yapılan atama işlemlerinin tamamlanmasını takiben görev yerine başlayabileceklerdir.

Sorularınız için : atamadb@thsk.gov.tr

Ek-1 : THSK KPSS Münhal Yer Planı
Ek-2 : Atanacaklar Listesi

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.