Hakkari'de Sağlıkçıların Kış Mesaisi

Kar, fırtına ve çığ tehlikelerine rağmen hastalara ulaşmak için tehlikeler atlatan sağlıkçılar, gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Sağlıkçılar son bir ayda kar nedeniyle yolu kapanan köylerde mahsur kalan 60 hastayı kurtararak hastaneye ulaştırdı.

Hakkari'de Sağlıkçıların Kış Mesaisi
Hakkari 112 acil servis ekipleri yolu kar nedeniyle ulaşıma kapanan köylerde bir ayda 60 hasta kurtardı. 

Kış şartlarının çetin geçtiği bölgelerden biri olan Hakkari'de 112 sağlık ekipleri yolu kar nedeniyle ulaşıma kapanan köylerde hastalara ulaşabilmek için yoğun mücadele gösteriyor. Kar, fırtına ve çığ tehlikelerine rağmen hastalara ulaşmak için tehlikeler atlatan sağlıkçılar, gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Sağlıkçılar son bir ayda kar nedeniyle yolu kapanan köylerde mahsur kalan 60 hastayı kurtararak hastaneye ulaştırdı. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Onur Özlem Köse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kötü hava koşullarında kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 7 kar ambulansı ile çalışmaların yürütüldüğünü anlatarak, 112 acil servis personelinin kar, çığ ve her türlü zorluğa rağmen canla başla çalıştıklarını söyledi. 

Zor şartlarda çalışan sağlık ekiplerinin, hiç tereddüt etmeden en uç noktaya gittiklerini belirten Köse sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Hakkari uzun süredir şiddetli yağışın etkisi altında. Bu da bir süredir acil sağlık hizmetleri ekiplerine zor zamanlar yaşatıyor. Ancak biz 112 sağlık hizmetlerini bu süreç içinde de meşekatli bir biçimde personelimizle çok iyi bir şekilde devam ettiriyoruz. 112 şu anda 4 doktor 152 sağlık personeli ve 7 paletli ambulansla hizmet veriyoruz. Ayrıca 21 adet tam donanımlı ambulansımız var. Ocak ayından beri kötü hava koşulları nedeniyle gelen taleplerde arttı. Kara çığa her türlü zorluğa rağmen 112 sağlık personeli hayatını da ortaya koyarak zor şartların üstesinde geldi. Ekiplerimiz bir ay içerisinde kar nedeniyle yolları kapalı bulunan köylerde mahsur kalan 60 hastaya ulaştı. Ancak kar yağışı nedeniyle hasta olmayan insanlarda sırf yol açılsın diye talepte bulunabiliyorlar. Gerçekten mağdur olan hastalara ulaşmamızı kolaylaştırmak açısından bir sağduyu istiyorum. 112 sadece hastalarımız arasınlar. YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması