Hakkari Devlet Hastanesine Gastroenterolog Atandı

Kurulduğu 1968'den bu yana ilk kez bir gastroenteroloğun görev yapacağı hastanede endoskopi ünitesi de kurulacak.

Hakkari Devlet Hastanesine Gastroenterolog Atandı
 Hakkari Devlet Hastanesine gastroenteroloji uzmanı atandı. Kurulduğu 1968'den bu yana ilk kez bir gastroenteroloğun görev yapacağı hastanede endoskopi ünitesi de kurulacak. 
Sağlık Bakanlığınca 39. mecburu hizmet kurasında ataması yapılan İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Süleyman Çoşgun, hasta muayenesine başladı. 
İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Kliniğinden gelen Dr. Çoşgun Aa muhabirine yaptığı açıklamada, gastroenteroloji uzmanı olarak ilk görev yerinin Hakkari olduğunu söyledi. Gelmeden önce kent hakkında haberlerden edindiği bir ön yargıları olduğunu, ancak kente gelince fikrinin tamamen değiştiğini belirten Çoşgun, şöyle konuştu: 
"Yöre insanı dışardan gelenlere karşı çok saygılı, misafirperver. Hastane olarak bina çok yeni. Her türlü imkan var. Daha evvelden endoskopi hiç yapılmadığı için ünite kurulmamış. Endoskopi ünitesini kurmak için girişimlerde bulunduk. Malzemelerin listesini çıkararak istedik. En kısa zamanda endoskopi ünitemizi de kuracağız. " 


Hakkari gelmek istemeyen meslektaşlarına da çağrıda bulunan Dr. Çoşgun, 
"Kalacak yer olarak çok güzel bir hekim evi yapılmış. Şehir merkezinde güzel konutlar var. Diğer şehirlerdeki hekim arkadaşlarım için beklentilerinden ya da duyduklarından daha farklı bir şehir bulacaklarını söyleyebilirim" dedi. 
İl Sağlık Müdürü Doktor Özlem Köse, gastroenteroloji uzmanının atanmasıyla Devlet Hastanesine endoskopi ünitesi kurulması için Sağlık Bakanlığına müracaat ettiklerini belirterek, bu birimin kurulmasıyla hastaların il dışına sevk edilmeyeceğini ve burada tedavilerinin yapılacağını söyledi. 
Sağlık Bakanlığının yaptığı atamalarla Hakkari'deki uzman doktor sayısının 90 çıktığını kaydeden Köse, "Normal branşların yanı sıra kente artık yan branşlardan doktorlar dahi atanıyor. Bu da vatandaşı mutlu ediyor" dedi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması