Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Değişiklik

Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Değişiklik

Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Değişiklik
13 Kasım 2015 Cuma 15:56

 Sağlık Bakanlığı 25 Mart 2011 tarihinde yayımladığı görevde yükselme yönetmeliğinde değişiklik yaptı. 7 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliği ile 18 Nisan 1999 tarihinde görevde ortaokul mezunu olan Bilgisayar İşletmeni, Veznedar, Ambar Memuru, Santral Memuru, Memur, Daktilograf unvanlarında görev yapanlara görevde yükselmeye tabi olmaksızın Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği kadrosuna geçebilmesine imkan tanındı.
 
7 Nisan 2011 PERŞEMBE                                            
Resmî Gazete                                                            
Sayı : 27898
                                                                              
YÖNETMELİK
Sağlık Bakanlığından:

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE
UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK
YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 25/3/2011 tarihli ve 27885 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinin (1) numaralı alt bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"1) Uzman tabip olmak,"

MADDE 2 - Aynı Yönetmeliğin 24 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde yer alan "11 inci" ibaresi "10 uncu" olarak değiştirilmiştir.

MADDE 3 - Aynı Yönetmeliğin geçici 1 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"(2) 18/4/1999 tarihinde Bilgisayar İşletmeni, Veznedar, Ambar Memuru, Santral Memuru, Memur, Daktilograf unvanlarında görev yapan ve aynı tarih itibarıyla ortaokul mezunu olanlar diğer şartları taşımaları kaydıyla Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosuna atanabilirler."

MADDE 4 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5 - Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.
Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin
Tarihi Sayısı

25/3/2011 27885
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.