Görevde Yükselme Sıralama Listesi Duyurusu

Görevde Yükselme Eğitimi Başvuru Sıralama Listesi Duyurusu

Görevde Yükselme Sıralama Listesi Duyurusu
19 Kasım 2015 Perşembe 00:02

Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri ve 25.04.2011 tarihli ve 71593 sayılı Makam onayı çerçevesinde Bakanlığımız personeli için yapılacak olan Görevde Yükselme Eğitimi için başvurular, 30 Mart 2011 - 06 Nisan 2011 tarihleri arasında internet ortamında, Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınmıştır. İl Sağlık Müdürlüklerinde kurulan Görevde Yükselme Başvuru Kabul ve Değerlendirme Komisyonlarında incelenerek sonuçlandırılan başvurular, Bakanlığımız Görevde Yükselme Sınav Kurulunda değerlendirilerek kesinleştirilmiştir.

Personel Bilgi Sistemi üzerinden Ek-1 Personel Değerlendirme Formu puanına göre yapılan sıralama listesi Genel Müdürlüğümüzün http://personel.saglik.gov.tr internet sayfasında yayımlanmıştır.

Sıralama listesi oluşturulurken Yönetmeliğin 14’üncü maddesine göre Ek-1 Personel Değerlendirme Formu puanları esas alınmış, puanların eşitliği halinde ise sırasına göre hizmet süresi fazla ve daha üst öğrenimi bitirmiş olanlar tercih edilmiştir.
Yönetmeliğin 14’üncü maddesi hükmü gereğince VHKİ unvanında ilan edilen boş kadro sayısının üç katı kadar (6000) aday eğitime alınacaktır. Ancak Memur unvanında başvuru sayısı, atama yapılacak boş kadro sayısının üç katından az olduğundan başvurusu onaylanan adayların tamamıeğitime alınacaktır.
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanı için eğitime katılmaya hak kazandığı halde eğitime katılmayacakların yerine puan sıralamasına göre yeni adaylar çağrılacağından eğitime katılmaktan feragat edenlerin bilgilerinin 0 312 585 16 35 numaralı faksa çekilerek 22.04.2011 tarihi mesai bitimine kadar Personel Genel Müdürlüğüne yazı ile bildirilmesi gerekmektedir 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.