Glaxosmithkline Maaş

glaxosmithkline maaş

Glaxosmithkline Maaş
06 Ağustos 2014 Çarşamba 10:04

İnsan Kaynakları Fonksiyonları
İşe Alım / Seçme ve Yerleştirme
GSK'da işe alım, şirketin kurum kültürüne uygun, sürekli gelişim ilkesine inanan, vizyonu kurumun hedefleriyle örtüşen kişilerin açık pozisyonlarda değerlendirilmesi amacıyla, ihtiyaç durumunda yapılır.

İşe alım sürecinde başvurular internet aracılığı ile toplanır. Başvurular yine aynı yolla cevaplandırılır. İK tarafından yapılan ilk değerlendirme sonucunda uygun adaylar belirleniyor ve başvuru sahibi görüşmeye davet edilir.

Söz konusu pozisyonun gerekliliklerine göre kişiye işe uygunluk, genel yetenek ve İngilizce yeterlilik testleri uygulanır. İnsan Kaynakları Bölümü ve ilgili bölümün yöneticileri tarafından sürüdürülen, yetkinlik tabanlı mülakatlarda başarılı olan aday için süreç, İK teklifi ve giriş işlemlerinin tamamlanması ile sona erer.

Örnek Süreç: Stajyer İşe Alımı
Nisan-Mayıs aylarında gerçekleşen üniversite aktiviteleri boyunca, www.kariyer.net aracılığı ile stajyer başvuruları toplanır. Mayıs ayının son iki haftasında, uygun olabilecek adaylar belirlenir. İşe uygunluk değerlendirmelerinin ardından İK, stajyer seçme ve yerleştirme sürecini tamamlar. Stajyerlik pozisyonu için uygun bulunan adaylar, Haziran ve Ekim ayları arasında en az üç hafta GlaxoSmithKline'da stajyer olarak görev yaparlar.

Eğitim / Sürekli Gelişim
GlaxoSmithKline'da eğitim yönetimi her sene gerçekleştirilen "Eğitim İhtiyaç Analizi" kapsamında yürütülür. Eğitimler teknik ve davranışsal yönde, çalışanların gelişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerçekleştirilir. Sadece var olan pozisyondaki performansın geliştirilmesi değil, aynı zamanda kişinin kariyer yolunda atanması muhtemel pozisyonlara hazırlanması hedeflenir.

Eğitim ihtiyaçları şirket içi ya da şirket dışı kaynaklardan; yurtiçi ya da yurtdışı programlardan karşılanabilir.

Performans Yönetimi
GlaxoSmithKline'da Performans Yönetimi, çalışanların performanslarını olumlu yönde desteklemeye dayanır. Bu yöntemi, performansı en üst seviyeye çıkarmanın sistematik ve bilgiye dayalı başlıca yolu olarak görüyoruz. Bu prensiple yüksek motivasyona sahip, sonuç odaklı ve üstün performans sergileyebilen kişilerden oluşan güçlü bir kadro oluşturmayı hedefliyoruz.

Performans Yönetimi Sistemi uygulamamızla bölümlerin ve takımların sahip oldukları vizyon, hedefler ve kuruluş stratejisinin en iyi şekilde anlaşılmasını bekliyoruz. Bu uygulamanın çalışanlarımızın gelişmesi gereken yönlerini anlamamızı ve onları eğitim ve gelişim sistemleriyle desteklememizi sağladığına inanıyoruz.

GSK'da yılda bir kez performans değerlendirmesi yapılır. Sistem, elektronik ortam üzerinden yürütür ve yıl boyunca yeni değerlendirmelere/güncellemelere açık olması sağlanır.

Kariyer Yönetimi
Kariyer Yönetimi Sistemi ile GlaxoSmithKline olarak, Türkiye'nin kısa ve uzun vadeli insan kaynağını planlıyoruz; çalışanlar için kapsamlı gelişim planları oluşturarak, sistemli bir şekilde geleceğin lider ve uzman kadrolarının yaratılmasını hedefliyoruz.

Kariyer Planlama Sistemi paralelinde, başarımızın önemli bir göstergesi olduğuna inandığımız için, geleceğin yöneticilerini şirket bünyesinde yetiştirmeye odaklanıyoruz. Kariyer gelişim planları ile sadece terfi etmesi muhtemel çalışanların değil, tüm çalışanların kariyer gelişimlerini değerlendiriyoruz. Bu sistem, var olan pozisyondaki yüksek performansın sürekliliğinin sağlanması ve geliştirilmesi için yapılması gereken gelişim fırsatlarını ortaya çıkarıyor.

"Kariyer Planlama Sistemi", "Performans Gelişim Planlama" ve "Eğitim Sistemleri" ile paralel olarak yürütülüyor.

Ödüllendirme ve Takdir
"Ödüllendirme Programı" çerçevesinde her yıl tüm GSK çalışanları, GSK Türkiye hedeflerine ulaşma yolunda öne çıkan davranış ve çalışmalarıyla değerlendiriliyor. Yıl sonunda bronz, gümüş, altın ve platin dallarında ödül kazanan çalışmalar, "toplam kazanç felsefesi" kapsamında maddi ödüle layık görülüyor ve ödül sahipleri şirket portalı aracılığıyla tanıtılıyor.

“GSK Ruhu Ödülleri” programı dâhilinde tüm GSK Türkiye çalışanları, yıl boyunca hem aday gösterilebilir hem de istedikleri çalışmayı aday olarak gösterebilirler.

Ücretlendirme ve Yan Olanaklar
GlaxoSmithKline'da "ücretlendirme" ve "yan olanaklar" uygulamaları akılcı ve adil bir sistem kurmayı hedefleyen; "toplam kazanç felsefesi"ni yansıtan bir anlayış ile şekillendirilmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.