Girişimsel İşlemler Web Servisine Veri Gönderimi Hakkında

DUYURU İL GENEL SEKRETERLİKLERİNİN DİKKATİNE GİRİŞİMSEL İŞLEMLER WEB SERVİSİNE VERİ GÖNDERİMİ

Girişimsel İşlemler Web Servisine Veri Gönderimi Hakkında
22 Nisan 2015 Çarşamba 09:48

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı sağlık tesislerinde gerçekleştirilen ve “Girişimsel İşlemler Listesi” ile “Kamu Kurumları için Bireysel Ödemeli Estetik Amaçlı Tıbbi ve Cerrahi İşlemler Listesi’nde yer alan tüm işlemler, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi aracılığı ile girişimsel işlem kodu, işlemin adı, tarihi, tanı, doktor, branş ve işlemden edinilen puan bilgileri ile Girişimsel İşlemler Web Servisi (GİWS) ne gönderilmektedir. Söz konusu uygulama 2012 yılı Haziran ayından itibaren başlatılmış olup halen sürdürülmektedir.
     
 Kurumumuza bağlı sağlık tesislerinin Girişimsel İşlemler Web Servisi’ne 2014 yılına ait  12 aylık “veri gönderimi”   aşağıda dosyalar bölümünde yayımlanmıştır.
GİWS e veri gönderimi, bir verimlilik karne kriteri olarak “Sağlık Bilgi Sistemlerine entegrasyon ve veri gönderimi” içinde yer almaktadır.
       
 Giws e veri gönderimi ve entegrasyon için, Sağlık.NET dokümanları içinde yer alan

adresindeki “Girişimsel İşlemler Entegrasyon Kılavuzu Dokümanı” esas alınacaktır.
       
 Performans esaslı ek ödeme uygulamalarında, ölçümün temelini oluşturan muayene ve girişimsel işlemlerin inceleme, analiz ve raporlamalarının, sağlık tesisi ve Kurum bazında yapılması gerekmektedir. Söz konusu inceleme, analiz ve raporlama süreçlerinin Kurumca sağlıklı yürütülebilmesi ancak sağlık tesislerinden GİWS e eksiksiz, doğru ve zamanında veri gönderimi ile mümkündür. Ayrıca, Kurumca ve genel sekreterliklerce yapılan sağlık hizmeti planlamalarında, sağlık tesislerinde gerçekleştirilen tıbbi işlemlerin tür, sayı ve dağılımlarının takibi gerekmektedir.
       
 Bu nedenle Tıbbi hizmetler başkanı veya bulunmadığı hallerde Genel sekreterin adlarına tanımlanarak e- posta ile gönderilmiş olan kullanıcı kimliği ve parola ile,

 http://kds.sagliknet.saglik.gov.tr  adresinde yer alan T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık-Net Karar Destek Sisteminde  “Kumanda Tabloları” başlığı altındaki   “Kamu Hastaneleri Girişimsel İşlem Raporları” - “Girişimsel İşlemler Genel Sorgular” bölümünden görevli olduğu Birlik Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinin GİWS verilerini izlemesi, eksiksiz, doğru ve zamanında veri gönderiminin temini hususunda gereği rica olunur.
  Konuya ilişkin Genel Yazıya ve 14 sayfalık eki listeye aşağıdaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.
        
  Bilgi için: Uz. Dr. Mustafa AĞCA                                  
   E-posta:  mustafa.agca@saglik.gov.tr                                                                                          
           Tel: 0312 705 14 65            
               

Genel Yazı_GİWS Veri Gönderimi Hakkında
GİWS Veri Listesi
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.