Genel Sekreterliklere Personel Alınacak

Kamu Hastane Birliklerine tahsis edilen uzman ve büro personeli kadrolarının % 70 'i kullanılmaktaydı. Konuyla ilgili bir yazı yayınlan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanlığı % 70 sınırı kaldırdığını ve kalan % 30 'luk kısıma personel alınabileceğini duyurdu. Uzman ve büro personeli olma şartları aşağıda verilmiştir.

Genel Sekreterliklere Personel Alınacak
14 Temmuz 2014 Pazartesi 23:22

 Kamu Hastane Birliklerine tahsis edilen  uzman ve büro personeli kadrolarının % 70 'i kullanılmaktaydı. Konuyla ilgili bir yazı yayınlan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanlığı % 70 sınırı kaldırdığını ve kalan % 30 'luk kısıma personel alınabileceğini duyurdu. Uzman ve büro personeli olma şartları aşağıda verilmiştir.

a) Sözleşmeli uzmanlar için;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak,

2) Yurt içi veya yurt dışındaki üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3) Kamu veya özel sektörde en az 3 yıl iş tecrübesine sahip olmak,

4) Açıktan alınacaklar için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az yetmiş puan almış olmak.

b) Sözleşmeli büro görevlileri için;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A)

bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak,

2) En az iki yıl süreli yüksekokul veya dengi okul mezunu olmak,

3) Açıktan alınacaklar için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az yetmiş puan almış olmak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.