Geç Gelen Ambulansın Şoförünü Şikayet Ettiler

Rize'de, 112 Acil Servis hattını arayarak ambulans isteyen bir kişi, ambulansın hastanın bulunduğu yere 45 dakika sonra gönderildiğini iddia ederek ambulans şoföründen şikayetçi oldu.

Geç Gelen Ambulansın Şoförünü Şikayet Ettiler
Rize'de, 112 Acil Servis hattını arayarak ambulans isteyen bir kişi, ambulansın hastanın bulunduğu yere 45 dakika sonra gönderildiğini iddia ederek ambulans şoföründen şikayetçi oldu.Dalyan Mahallesi'nde Mehmet Ali Ballı, epilepsi hastası annesi Havva Ballı'nın (53) havale geçirmesi üzerine 112 Acil Servis hattını arayarak ambulans istedi. Aradan bir süre geçmesine rağmen ambulansın gelmemesi üzerine Ballı, tekrar 112'yi aradı. Buradaki görevliler de Ballı'ya ambulansın gönderildiğini söyledi. Ancak aradan yarım saat geçmesine rağmen ambulansın gelmemesi üzerine Ballı, yürüyerek 112 Acil Servis istasyonuna gitti.

Burada ambulans şoförlerinin aralarında olaya kimin gideceği konusunda tartıştıklarını gördüğünü öne süren Ballı, bunun üzerine annesinin hasta olmasına rağmen görevlilerin aralarında tartışmalarına tepki gösterdi. Ballı'nın 112 istasyonuna gitmesinin ardından annesini almak için ambulans, Havva Ballı'nın evinin bulunduğu Dalyan Mahallesi'ne gönderildi. Hasta, daha sonra ambulansla hastaneye götürüldü.

Ballı, bu gelişmelerin ardından İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurarak ambulansın geç gelmesi nedeniyle şikayetçi oldu. İl Sağlık Müdürlüğü de şikayet üzerine konu hakkında inceleme başlattı YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması