Gebelerin Korkulu Rüyası Grip

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ceren Yıldız Eren, anne ada

Gebelerin Korkulu Rüyası Grip
Acıbadem Eskişehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ceren Yıldız Eren, anne adayları için gebelikte grip ve gripten korunma yolları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Grip mevsimi geldiğinde alınan her türlü önleme karşın anne adaylarında da gribin sık olarak meydana geldiğini kaydeden Dr. Eren, grip virüsünün bebeğe geçmesi ve bebekte hastalık oluşturmasının beklenen bir durum olmadığına değindi. Dr. Eren, “Ancak grip enfeksiyonunun şiddetli belirtilere yol açması ve pnömoni (zatürre) gibi hayatı tehdit eden komplikasyonlara zemin hazırlaması nedeniyle gebelik döneminde grip önemli bir durumdur” ifadelerini kullandı.
GEBELERİN GRİPTEN KORUNMA YOLLARI
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ceren Yıldız Eren, anne adayları için gripten korunma yollarını ise şöyle özetledi:
“Anne adaylarının mümkün olduğunca toplu yerlerde bulunmaması, öpüşme ve tokalaşma gibi yakın temastan kaçınması virüs alma riskini oldukça azaltır. Grip salgını uyarısı olduğunda evden çıkmamak da virüsle karşılaşma riskini etkili bir şekilde azaltır. C vitamini kaynağı olan meyvelerin bolca tüketilmesi ve beslenmenin usulüne uygun düzenlenmesi vücudun direncini artırmak açısından önemlidir. Ateş ve öksürükle mücadeleyi kolaylaştırmak amaçlı

Haberin devamı için TIKLAYINIZ
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER