Fuluğ Sendika Memurlara Zarar Ettirdi

Çalışandan Vaatler ile yetkiyi alan fuluğ sendika almış olduğu yetkiyi çalışandan yana değil Hükümetten yana kullanarak 30 gün sürmesi gereken toplu sözleşmeyi kısa sürede sonlandırarak

Fuluğ Sendika Memurlara Zarar Ettirdi
02 Ocak 2014 Perşembe 00:13

 Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Yönetim Kurulu ile ilk toplantısını şubede binasında gerçekleştirdi

129 Bin Personel  Hizmet Alımı İle  Sağlık Bakanlığında Görev Yapmaktadır.

Şube Başkanı Çeker; Sağlık Bakanlığının bütçe sunumun açıkladığı rakamlar baktığımızda, Sağlık Bakanlığında 2002 yılında toplam 256 bin personel görev yapmakta idi. Bunun 245 Bini personel kadrolu 11 Bin personel ise Hizmet alımı üzerinde görev yapmakta idi. 2013 yılında ise toplam 517 Bin Personel görev yapmaktadır. Bunun 387 Bin Kadrolu personel 129 bin personel ise hizmet alımı ile  Sağlık Bakanlığında görev yapmaktadır.

Çalışanlar Yakın Zamanda İşsiz Kalacaklar.

Başkan Çeker; Sağlık Bakanlığının açıklamış olduğu rakamların dili ile konuştuğumuzda Bakanlık vatandaşımıza sunmuş olduğu hizmetleri özel sektörden hizmet alımı ile giderme yöntemini benimsemiştir. Buda Sağlık Hizmetlerinin hızlı bir şekilde özelleştiğini göstermekte olduğunu söyleyen Çeker; çalışanlar yakın zamanda işsiz kalacaklar. Dedi. Çeker; İşsiz kalmamaları için  kendilerinin ekonomik sosyal haklarının gelişmesi milli gelirden paylarını düşeni almak için mücadele eden, mağdur olduklarında çalışanın yanında olan Türk Sağlık Sen’e  üye olmaları menfaatlerinedir. Dedi.


Sağlık Çalışanları Gerçekler İle Yüzleşmelidirler.

Açıklamalarını sürdüren Çeker; Çalışanlar yaklaşan tehlikeyi görmeli, Sağlık çalışanları gerçekler ile yüzleşmelidirler. Dedi. Başkan Çeker; Sağlık hizmetlerinin özelleştiğinin bir işareti de Sağlık Bakanlığı her yıl yapması gereken ünvan değişikliği sınavını Üç yıldır yapmıyor.  Bakanlığın bu vurdum duymaz tavrı tüm çalışanları çanından bezdirmiştir.


Kamu Çalışanına Her Ay 100 TL. Eksik Maaş.

Şube Başkanı Çeker ; Çalışandan Vaatler ile yetkiyi alan fuluğ sendika almış olduğu yetkiyi çalışandan yana değil Hükümetten yana kullanarak 30 gün sürmesi gereken toplu sözleşmeyi kısa sürede sonlandırarak hükümetin sunmuş olduğu katsayıya bağlı  3+3 = 223 TL. teklifini kabul  etmemiş daha sonra diğer konfederasyonlardan habersiz  seyyanen 170 TL bürüt = 123 TL Net’e imza atmak suretiyle Kamu çalışanına her ay 100 TL.eksik maaş almasına sebebiyet vermiştir. Diyen Çeker; Kamu çalışanları Hükümet yandaşı Fuluğ sendikaya gerekli tepkiyi  koymalıdırlar. Dedi
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.