Flaş.. Başbakandan Sözleşmelilere Kadro Sözü (güncellendi)

Flaş Flaş Başbakandan Sözleşmelilere Kadro Sözü

Flaş.. Başbakandan Sözleşmelilere Kadro Sözü (güncellendi)
19 Kasım 2015 Perşembe 06:48

Memur Sen 4. Olağan kurulunda Konuşma yapan Başbakan ERDOĞAN Sözleşmeli Personeli Kadroya Geçirecegini Söyledi.

Hakim ve Savcılarda olduğu gibi belli bir süre mecburi hizmet olacagını söyleyen Başbakan: Mecburi hizmetini tamamlayanların kadroya geçirilecegi sözünü verdi.

Personel Sağlık NET editörü  genel kuruldan aktarıyor.
----------
Erdoğan, Karayolları Genel Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen MemurSendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) 4. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye büyüdükçe, ekonomi büyüyüp güçlendikçe daha iyi hizmetler vermeye devam edeceklerini belirterek, sözleşmeli personel konusunda yaptıkları çalışma hakkında bilgi verdi.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Burada bir çalışmamızı size aktarayım. O da şu; tabii bu sözleşmeli personel olayı nereden çıktı? Bakınız, Türkiye'de özellikle Güneydoğu gibi, Doğu illerimiz gibi birçok illerde, bizler hakikaten geldiğimizden bu yana birçok sıkıntılar yaşadık. O da şudur; zaman zaman gittiğimiz okullarda öğretmenler, hastanelerde doktorlar, hemşireler, bu noktada sıkıntılar yaşıyoruz. Sorduğumuzda hep aldığımız cevap şu oluyor; eş durumundan döndüler.

Bizler sözleşmeli olayını da bir yerde istihdam için bir adım atalım diye bu süreci başlattık. Fakat burada da bir sıkıntının olduğunu görüyoruz. Genç öğretmen, sağlık personelinin bölgede 5 yıl gibi veya daha fazla kalması, bunlar da ayrı bir sıkıntı. Fakat bir adımı
da atmamız lazım, o da şudur; yani nasıl ki bir polis, bir asker, bir yargı mensubu gittiği zaman o bölgelerde belli bir süre hiçbir şarta bağlı olarak, o süre içinde görevini yapıyorsa bu şekilde orada görevini yapacak şekilde bir hazırlığı arkadaşlarımız yapıyor.

Bu hazırlığı, yapıp bitirdikten sonra biz süratle şu anda çıkardığımız kanun hükmündeki kararnameye eğer girebilirse onun da çalışmasını yapıyorlar, bu kararname içinde, aksi takdirde kanunla olması gerekiyorsa o önümüzdeki döneme kalacak. Böylece inşallah sözleşmelilerle ilgili kadro yolunu açmış olacağız.

Temenni ederim ki, KHK ile eğer bu hallolabilirse hemen süratle onu halledip, Bakanlar Kurulu kararımızla bunu çıkarmış olacağız.
-------------

Başbakan Erdoğan, Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'nda memurlara kadro müjdesi verdi.

Meclis'ten aldıkları Kanun Hükmünde Kararname yetkisiyle yapabilmeleri halinde sözleşmeli memurlara kadro yolunu açmış olacaklarını belirten Erdoğan, "Kanun hükmünde kararnameyle hallolabilirse süratle onu Bakanlar Kurulu'na getireceğiz" dedi.

Erdoğan, 12 Eylül halkoylamasının Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, "Eskiye dönüş asla olmayacak" dedi.


Başbakanın Konuşması VİDEO
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.