Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
26 Kasım 2015 Perşembe 21:26

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden:

Ü niversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1 - Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.

2 - Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar dilekçelerine başvurdukları birimi ve anabilim dalını belirterek ekinde, özgeçmişlerini, doçentlik başarı belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten lisansüstü çalışmalarını, Üniversite veya İleri Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri,

3 - Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, başvurdukları anabilim dalını ve 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinin b fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca yapılacak sınava esas olmak üzere yabancı dillerini belirten dilekçelerine, kısa özgeçmişlerini, doktora diplomasının onaylı birer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri,

4 - Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih, Üniversitemiz web sayfasında adaylara daha sonra duyurulacaktır.

Adayların ilanın yayınlandığı tarihten itibaren en geç 15 (onbeş) gün içinde istenilen belgelerle birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

ÜNVANI PROFESÖR YRD.DOÇ. AÇIKLAMALAR
BİRİMİ ANABİLİM DALI DRC.ADET DRC.ADET  
Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi 1    
İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Eski Türk Dili 1    
Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği 1    
Veteriner Fakültesi Viroloji 1    
Tıp Fakültesi Kardiyoloji 1    
Kulak Burun Boğaz 1    
Deri ve Zührevi Hastalıkları 1    
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilimleri   1  
Sayısal Yöntemler   1  
TOPLAM 7 2
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.