Erözgün,sağlık Çalışanlarına Döner Sermayeden Bayram İkramiyesi Verilsin

Tüm Sağlık Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Sağlık Bakanından Bayram ikramiyesi istedi.

Erözgün,sağlık Çalışanlarına  Döner Sermayeden Bayram İkramiyesi Verilsin
11 Ağustos 2012 Cumartesi 13:40

Tüm Sağlık Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Her bayramda gündeme taşıdığımız bayram ikramiyesi ne yazık ki Bu sene yapılan Toplu sözleşmelerde masaya oturan tüm sendikalar tarafından doğru olarak seslendirilemediği için diğer talepler gibi dikkate alınmadı dedi.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Toplu Sözleşmelerde dikkate alınmayan ve es geçilen Ramazan ve Kurban Bayramlarında memura bayram ikramiyesi ödenmesi sabit ve dar gelirli memurların da huzur içinde bir bayram geçirmeleri için en önemli öncelikli bir taleptir. Siyasi iradenin bu talebimizi dikkate almasını arzu ediyoruz dedi.

Toplu sözleşmelerde gündem dışı kalan Bayram ikramiyesi talebimizi bu kez Sayın Sağlık Bakanımızdan talep ediyoruz. Genel Bütçeye yük olmadan Döner sermaye ödemelerinden sağlık çalışanlarına Ramazan ve Kurban Bayramlarında bir maaş tutarında Bayram ikramiyesi ödenmesini istiyoruz.

Sayın Bakan arzu ederse hiçbir yasal değişikliğe hiçbir düzenlemeye gerek kalmadan bir genelge ile döner sermaye ödemelerinden bayramlarda sağlık çalışanlarına ikramiye şeklinde bir ödeme yapılması için verecekleri yazılı bir talimat tüm sağlık çalışanlarına gerçek bir bayram yaşatacaktır. Ne Maliye Bakanlığının iznine ne bir yasal düzenlemeye ihtiyaç bulunmamaktadır. Döner sermaye yönetmeliğinde bile bir değişiklik gerektirmeden bir genelge ile sağlık çalışanlarının Bayram ikramiyesi çözülebilir.

Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında bunun örnekleri bulunmakta diyen Erözgün, Örneğin PTT de çalışanlarına yılda iki üç kere kurum gelirlerinden ek ödeme yapılmaktadır. Başka kurumlarda da genel bütçe dışında Bakan talimatı ile farklı ödemeler yapılabilmekte olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ’dan Döner sermaye gelirlerinden ikramiye ödenmesini isteyen Erözgün, Sayın Sağlık Bakanımız son yıllarda sağlık çalışanları üzerinde uygulanan şiddet, Bakanlığın yeniden yapılanması sırasında yapılan tayin ve atamalardaki memnuniyetsizlik ve sistem değişikliği sırasında meydana gelen moral ve motivasyon bozuklukları sağlık çalışanlarını huzursuz ve tedirgin etmiş, işteki bu sıkıntılar ve ekonomik sıkıntılar üst üste gelerek aile huzursuzluklarının sağlık çalışanları arasında hat safhaya gelmesine sebep olmuştur. Sağlık çalışanlarının bozulan morallerinin yeniden düzeltilmesine ve motivasyonlarının artmasına yol açacak böyle bir uygulama sağlık çalışanlarının hizmet üretiminde çok önemli bir artı değer olacaktır. Bu nedenle Tüm Sağlık-Sen olarak Ramazan ve Kurban Bayramlarında Sağlık çalışanlarına döner sermaye gelirlerinden birer maaş ikramiye ödenmesini talep ediyoruz dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.