Engellilere Özel Hastane

Adana İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Adana Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi ortaklığında hazırladığımız Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Engelsiz Mekan Plaket Töreni ve Engelsiz Hastaneler Projesi Tanıtım Programı, Adana İli Kamu Hastaneleri Birliği ev sahipliğinde düzenlendi.

Engellilere Özel Hastane
19 Ağustos 2014 Salı 11:19

   Adana İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Adana Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi ortaklığında hazırladığımız Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Engelsiz Mekan Plaket Töreni ve Engelsiz Hastaneler Projesi Tanıtım Programı, Adana İli Kamu Hastaneleri Birliği ev sahipliğinde düzenlendi. Törene, Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali ÖZKAN, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Salih GÖKÇE, Adana Büyükşehir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran KARAKAYA, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Adana Sağlık Sen Şube Başkanı Recep KURUM, Kent Konseyi Engelli Meclisi Yönetim Kurulu üyeleri olmak üzere çok sayıda engelli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Kamu Hastanelerine bağlı hastanelerin yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.
    Engelsiz Mekan Plaket Töreni’nde, Engelsiz Hastaneler Tanıtım filmi büyük bir beğeniyle izlenildi.
Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Kemal Kiraz, törende yaptığı konuşmada, ‘’Ülkemizde engelli vatandaşlarımıza yönelik reform niteliği taşıyan hizmetlere son dönemlerde imza atıldığına, Sağlık Bakanlığının da büyük bir hassasiyet ve samimiyetle engelli vatandaşlarımıza yönelik önemli çalışmalara imza attığını’’ belirtti.
    (1)Konuşmasının devamında, ‘’Kurumumuz, kurulduğu günden bu yana engelli vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmesi için büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışmaktadır. Kurumumuza bağlı 12 sağlık tesisinde engelli hastalarımıza daha iyi sağlık hizmeti sunabilmemiz için mimar, mühendis ve sağlık çalışanlarından oluşan teknik komisyon, tüm hastanelerimizin engelli erişilebilirlik kılavuzuna göre tek tek değerlendirerek, hastanelerimizdeki mevcut sorunları tespit etmiştir. Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya bey’in öncülüğünde; hizmet alıcı ve hizmet vericilerin bir araya gelmesiyle 80 sivil toplum kuruluşuyla birlikte bir çalıştay düzenlenerek, hastanelerimizde yaşanan sorunların giderilmesi adına atılacak adımlar ve stratejiler birlikte belirlenmiştir. Bugün burada Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi bu standartları sağlayarak Engelsiz Mekan Plaketi almaya hak kazanmıştır, kendilerini kutluyorum. Engelsiz Hastaneler Projesi kapsamında tüm hastanelerimizin bu plaketi almaya hak kazanmasını temenni ediyor, çalışmalara katılan ve destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum, programımızı onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.
    Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ise yaptığı konuşmada ‘’Bu çalışmaya 80 sivil toplum örgütüyle daha yaşanılabilir bir Adana için samimiyetle destek verdik. Engelsiz Hastaneler Projesi Sağlık Bakanlığı yöneticileri tarafından beğenilerek oluşturulan standartların tüm kurumlarımıza örnek olacak bir proje olduğunu dile getirmiş olduklarını Genel Sekreterimiz Kemal Kiraz’dan öğrendim. Bir Adanalı olarak böyle bir çalışmanın içinde yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Başta bu projeyi yürüten Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kemal Kiraz bey olmak üzere ilk günden itibaren projenin koordinatörü olan Uz. Reşan Arlıer ve projeye emek veren herkese çok teşekkür ederim. Projemizin bugünlere gelmesine destek veren, 15 ay önce çıktığımız bu yolda projemiz için çalıştay düzenleyerek projemizin kitap haline gelmesine emek veren Doç. Dr. İsmail Güneş bey’e ve bize inanarak bu yolda bizimle birlikte yürüyen tüm sivil toplum örgütleri ve kamu kurumlarına şükranlarımı sunuyorum. Tüm hastanelerin Engelsiz Mekan Plaketini almasını gönülden temenni ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
    Törende bulunan Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan yaptığı konuşmada, hükümetimizin son on yılda engellilere yönelik başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına büyük bir hassasiyetle yaklaşarak sorunların çözümü için büyük bir titizlikle çalıştıklarını ifade etti. Bu törene katılan ve projenin yürütülmesi noktasında emek veren herkese teşekkür etti.
    Yapılan konuşmaların ardından Engelsiz Mekan Plaketi, Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya bey, tarafından hastane yöneticisi Ramazan Tangur’a takdim edildi. Ayrıca hastane yönetimine Genel Sekreter Uz. Dr. Kemal Kiraz tarafından başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür belgesi takdim edildi.
    Engelsiz Mekan Plaketi’ni ve teşekkür belgesini almaya hak kazanan Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi adına konuşma yapan hastane yöneticisi Ramazan Tangur, gururlu olduklarını ifade ederek, teşekkür etti. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.