Enfeksiyon Kontrol Hemşireliğine Dair Duyuru...

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliğine dair duyuru

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliğine Dair Duyuru...
01 Kasım 2012 Perşembe 08:19

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı : B.10.0.SHG.0.13.00.00/774.01.03/ 27682 19.10.2012

Konu : Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği

Sertifikasyon Programı

......................................................................

11/08/2005 tarihli ve 25903 sayılı Resmi Gazete’de (RG) yayımlanan “Yataklı Tedavi Kurumları Enfeksiyon Kontrol Yönetmeliği” ve 18/11/2006 tarihli ve 26350 sayılı RG’de yayımlanan “Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin Eğitimine ve Sertifikalandırılmalarına Dair Tebliğ” çerçevesinde sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonların önlenmesi çalışmalarında ulusal standardizasyonun sağlanması amacıyla ‘Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikasyon Programları’ düzenlenmektedir. Sertifikasyon programlarına aynı Tebliğ 9 uncu maddesine uygun olarak bilgisayar kullanmayı bilen, meslekte en az üç yıl hizmeti bulunan, enfeksiyon kontrol hemşiresi olarak görev yapacakları kurumları tarafından belgelendirilen hemşireler [hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı bölümü) ve hemşirelik yetkisi almış ebeler] katılabilmektedir. 2012 yılının üçüncü Sertifikasyon Programı 19 Kasım–14 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Adaylar başvurularını Ek-1’de sunulan Başvuru Formunu diploma fotokopileri ile birlikte İl Sağlık Müdürlüklerine teslim etmek suretiyle yapacaktır. Başvuru Formlarının adaylar tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması ve Kurum Amiri tarafından onaylanması gerekmektedir; ilgili imzaların veya bilgilerin eksik, diploma fotokopisinin eklenmemesi durumunda başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular İl Sağlık Müdürlüklerince değerlendirilecek olup uygun şartları taşıyan adaylar en geç 05 Kasım 2012 tarihine kadar Bakanlığımıza bildirilecektir. Müdürlüklerce değerlendirilmeye alınmayan şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Bu itibarla Müdürlüğünüzce, ilinizde bulunan kamu, özel, üniversite tüm yataklı tedavi kurumlarına gerekli duyurunun yapılarak kurum amirlerince onaylı başvuru formlarının, diploma fotokopilerinin toplanması; tüm başvuruların (kamu, özel, üniversite, askeri) muhafaza edilerek anılan Tebliğ hükümleri ile Ek-2’de sunulan ‘Başvuruların Değerlendirilmesine İlişkin Esaslar’ çerçevesinde değerlendirilmesi ve uygun bulunan adayların 23 Ekim - 05 Kasım 2012 tarihleri arasında Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi’ne (ÇKYS) işlenmesi gerekmektedir.

ÇKYS, 06 Kasım 2012 tarihi itibarı ile kapatılacak olup bu tarihten itibaren anılan döneme ait başvurular kabul edilmeyecektir. Bu kapsamda uygun sürede başvuruların yapılması önemlidir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

Prof. Dr. İrfan ŞENCAN

Bakan a.

Genel Müdür V.

EKLER:

1. Başvuru Formu

2. Başvuruların Değerlendirilmesine İlişkin Esaslar

Gereği: Bilgi:

81 İl Valiliğine Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Komutanlığına 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.