Ek Gösterge 3600 Olacak Mı?

Sağlık Eğitimcileri Derneği Genel Başkanı İsmet Datlı yapmış olduğu basın açıklamasında ek göstergenin 3600 olması için sonuna kadar mücadele verilecektir.

Ek Gösterge 3600 Olacak Mı?
03 Nisan 2014 Perşembe 14:40

 Sağlık Bakanlığına yapmış olduğumuz resmi başvurumuzda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun Ek-1 Sayılı cetveline göre mesleği ile ilgili lisans mezunu (Mühendis, mimar, şehir plancısı ve bölge plancısı, biyolog vb.) meslek grupları 1.derecede 3600 ek gösterge aldığını, Lisans/yüksek lisans mezunu Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yapan sağlık çalışanları, teknik hizmetlerde görev yapan diğer çalışanların 1.derecede 3000 ek gösterge almasının adilane olmadığını, ek göstergelerinin lisans mezunu hatta yüksek lisans mezunu sağlık çalışanlarının 1.derecede 3600’a yükseltilmesi için resmi başvuruda bulunduk.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü vermiş olduğu cevabi yazısında; Konunun tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personeli ilgilendirdiğini, ek gösterge ile ilgili çalışmanın Kanunen düzenlenmesi gerektiğini, özel hizmet tazminatlarına ilişkin düzenleme de Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşlerine istinaden Maliye Bakanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunun yetkisinde olduğu belirtilmektedir.

Sağlık Eğitimcileri Derneği olarak konuyu yakınen takip etmekteyiz. Konuyla ilgili Maliye Bakanlığına resmi başvuru yaptık. Devlet Personel başkanlığınada gerekli başvuru yapılacaktır.

                                                                  İsmet DATLI

                                         Sağlık Eğitimcileri Derneği Genel Başkanı

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.