Eğitim Hastanelerine Klinik Şefi Atamaları Ve Kadrolar

Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine klinik şefi atayacak, işte kadrolar...

Eğitim Hastanelerine Klinik Şefi Atamaları Ve Kadrolar
23 Kasım 2015 Pazartesi 13:42

3359 Sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek 1. maddesinin üçüncü fıkrasına göre Bakanlığımız Eğitim ve Araştırma Hastanelerine profesör ve doçentlerden klinik şefi atanacaktır.

Kadrolarla ilgili dosyayı .pdf formatında indirmek için tıklayınız.

İlgili uzmanlık alanında profesör veya doçentlik unvanı almış olan uzman hekimler Bakanlığımız internet sayfasında ilan edilen kadrolardan sadece birine müracaat edebileceklerdir.

Müracaat eden adayların bilimsel çalışmalarını ve eğitimci niteliklerini değerlendirmek üzere Bakanlığımızca, ilgili uzmanlık alanlarında üç profesör veya klinik şefinden jüri teşkil olunacaktır. Jüri üyeleri adaylar hakkındaki mütalaalarını, öncelik sıralaması yaparak ayrı ayrı Bakanlığımıza bildireceklerdir. Atamalar bu mütalaalara göre yapılacaktır.

Müracaat edecek adaylar;

* Müracaat edeceği dalda uzman olmak ve profesör veya doçentlik unvanına sahip bulunmak,
* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin A bendinin 1, 4, 5, 6 ve 7 numaralı alt bentlerinde sayılan şartları taşımak,
* Devlet memurluğundan ve kamu görevinden çıkarılma cezası almamış olmak,
* Devlet memurluğundan çekilen veya çekilmiş sayılanlar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 97. maddesi çerçevesinde atanabilecek durumda bulunmak,
* Görevini yapmasına engel hali bulunmamak,
  şartlarını taşıyacaklardır.

İlan edilen kadrolara müracaatlar 23.05.2011 günü saat 09.00 itibariyle başlayacak, 06.06.2011 günü saat 18.00’de sona erecektir.

Müracaatlar T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü, Prof. Dr.Nusret Fişek Caddesi No: 41 Yenişehir/ANKARA adresine 06.06.2011 tarihine kadar 09.00-18.00 saatleri arasında şahsen yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Müracaat şartlarını taşıyanlar, Bakanlığımız internet sayfasında belirtilen kadrolardan sadece birine;
- Müracaat ettiği kadro ve hastane adını belirten ekli örneğe uygun bir dilekçe ekinde,
- Bilimsel ve eğitici niteliklerini gösterir 4 takım dosya,
- Profesör veya Doçentlik belgesinin tasdikli sureti,
ile birlikte müracaat edebileceklerdir.

Not 1. Bilimsel ve eğitici niteliklerini gösterir dosyalar, her bir dosya  taşımaya elverişli (APS kutusu, plastik kapaklı kutu, ......vb.) kutu/kutulara yerleştirilerek teslim edilecektir.

Not 2. Başvuru dilekçesi Bakanlığımız Genel Evrak kaydı alındıktan sonra Genel Müdürlüğümüz birim evrak havalesini takiben Tıpta Uzmanlık Eğitimi Personeli Şube Müdürlüğü’ne (Oda No:3) teslim edilecektir.

Not 3. 
Örnek başvuru dilekçesi için tıklayınız.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.